Penzijní připojištění – Nabídka penzijních fondů

Aegon Penzijní fond
AEGON penzijní fond se opírá a jednu z největších světových společnosti v oblasti životního pojištění a penzijního připojištění. Na český trh vstoupil v roce 2007 a je tedy nejmladším fondem v ČR. V prvních dvou letech po vstupu na trh připsal svým klientům v průměru 4 % ročně, což bylo nejvíc ze všech fondů. Penzijní fond se zaměřuje především na mladou generaci, kterou motivuje k dlouhodobému spoření.

Generali Penzijní fond
Generali Penzijní fond patří do pojišťovací skupiny Generali Group a je významným hráčem na trhu s penzijním připojištěním v ČR. Na trh vstoupil v roce 1995. V roce 2010 obsadil 3. místo v anketě Zlatý měšec.

Allianz Penzijní fond
Je dceřinou společností světového pojišťovacího koncernu Allianz SE. Penzijní fond je na českém trhu od roku 1997 a řadí se mezi přední hráče v ČR se širokou sítí poboček po celé ČR. V rámci hlasování Top 100 nejvýznamnějších firem se Allianz penzijní fond umístil na 3. místě.

PF Komerční banky
Penzjiní fond KB je dceřinou společností Komerční Banky, která spadá do finanční skupiny Societe Generale. Na trh s penzijním připojištěním vstoupil v roce 1996 a řadí se spíše ke konzervativním fondů upřednostňující strategii stability fondu. Na konci dubna 2009 byl penzijní fond oceněn ratingovou agenturou Moody´s na úrovni Aa1. což je nejvyšší hodnocení, jaké může penzijní fond v ČR získat.

PF České Spořitelny
Penzijní fond České spořitelny vstoupil na finanční trh v České republice v roce 1995. Od roku 2000 patří do finanční skupiny Erste Bank a zaujímá velmi silné postavení na trhu s finančními produkty. Na konci roku 2009 dosáhl tržní podíl měřený dle počtu klientů výše 18,6 %.

PF České pojišťovny
Nejsilnější penzijní fond v České republice, který je na trhu od roku 1994. Penzijní fond České pojišťovny připsal svým klientům za posledních pět let v průměru 2,6 % ročně. Mezi hlavní strategické cíle penzijního fondu patří trvalé zvyšování podílu v segmentech individuální a firemní klientely, efektivní správa vložených prostředků a vysoká kvalita poskytovaných služeb.

PF ČSOB Stabilita
Na trhu působí od roku 1994, jehož původní název byl Českomoravský penzijní fond, a.s.. Je určen převážně klientům upřednostňující kratší dobu spoření a stabilní roční výnosy. Za posledních pět let PF připsal svým klientům v průměru 2,7 % ročně. ČSOB PF Stabilita je právním nástupcem Občanského penzijního fondu, a. s., a Českého penzijního fondu Zdraví, a. s., se kterými se sloučil v letech 1999 a 2000.

ING Penzijní fond
Původní název fondu byl Průmyslový penzijní fond a v České republice zahájil svou činnost v roce 1995. V letech 2004, 2005 a 2008 byl penzijní fond oceněn Zlatou korunou s penzijním připojištěním jako nejlepším produktem.

PF ČSOB Progres
ČSOB Penzijní fond Progres zahájil svou činnost v roce 1995 a je právním nástupcem Penzijního fondu Spokojenosti, Hornického penzijního fondu Ostrava a Zemského penzijního fondu, a.s. V posledních pěti letech připsal na účet svým klientům v průměru 3 % ročně.

Penzijní fond AXA
Na trhu s penzijním připojištěním působí od roku 1994 a do roku 2007 působil ještě pod jménem Winterthur penzijní fond a.s. S 19 % podílem na trhu patří k předním hráčům v České republice.