Povinné ručení

Kalkulačka povinného ručení

 • Rychlé vyřízení
 • Sleva až 50 %
 • Online kalkulačka havarijního pojištění
Spočítat povinné ručení

Proč zvolit Vpojisteni.cz?

Neustále se snažíme zajistit našim uživatelům ty nejvýhodnější a nejlevnější nabídky pojištění. Naše kalkulačky pracují s aktuálními nabídkami a za sjednání nabízíme slevu.

Nulové poplatky

Neúčtujeme si žádné poplatky - naopak za sjednání nabízíme slevy.

Online sjednání

Celé vyřízení lze provést online z pohodlí domova.

Nejvýhodnější nabídky

Naše kalkulačka pracuje s nejlevnějšími nabídkami na trhu.

Spočítat povinné ručení

Zákonné pojištění musí mít všechna vozidla zapsaná v registru. Jeho sjednání se jednoduše nelze vyhnout a jasné, že by každý motorista rád získal co nejvýhodnější cenu. S tím pomůže kalkulačka povinného ručení. Jak povinné ručení spočítat? Jaké údaje se do kalkulačky pojištění auta musí zadat?

Pro každé motorové vozidlo musí být sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení, jinak s ním nelze vyjet na silnici.

Řidičům, kteří by se platbě povinného ručení chtěli vyhnout, hrozí pokutado čtyřiceti tisíc korun. Doklad o pojištění je navíc nutné předložit již při přepisu vozidla nebo přihlášení auta.

Získejte nejlevnější povinné ručení již od 968 Kč.
Srovnat nabídky pojištění >

Vzhledem k tomu, že se jedná o povinné pojištění, ho nabízí každá pojišťovna. V nepřeberném množství nabídek povinného ručení ovšem může být těžké se vyznat. Navíc v posledních letech povinné ručení zdražuje a mnoho majitelů vozidel hledá cestu, jak na ceně povinného ručení ušetřit.

S výběrem vhodného a zároveň levného povinného ručení pomůže kalkulačka pojištění vozidla. Kalkulačka povinného ručení je jednoduchý online nástroj, pomocí něhož lze již za několik málo minut získat seznam nabídek a cen povinného ručení vozidel.

Jak kalkulačka povinného ručení funguje? A existuje i kalkulačka pojištění auta anonymně? Vše je velmi jednoduché. Stačí vyplnit požadované údaje a během pár sekund lze mít přehledný seznam a aktuální ceník povinného ručení různých pojišťoven.

Povinné ručení – kalkulačka

Kalkulačka povinného ručení nabízí způsob, jak získat to nejlevnější povinné ručení na trhu. Během pár chvil porovná dostupné nabídky pojišťoven a zobrazí jednotlivé parametry současně s aktuální cenou dané pojistky. Tato cena je v kalkulačce klientům garantována.

Pomocí kalkulačky pojištění auta lze ušetřit čas i peníze a sjednat si povinné ručení z pohodlí domova. Potřeba je k tomu pouze připojení k internetu, popřípadě také technický průkaz.

Kalkulačka povinného ručení může ročně majiteli vozidla ušetřit až 50 % výdajů na povinné ručení. Ceny nejlevnějšího pojištění auta při sjednání přes kalkulačku začínají již na 968 Kč.

Povinné ručení kryje pouze škody, které řidič při pojistné události způsobí třetím stranám.
Povinné ručení kryje pouze škody, které řidič při pojistné události způsobí třetím stranám.

Výpočet povinného ručení

Cenu povinného ručení ovlivňuje několik faktorů. Základním parametrem pro výpočet povinného ručení je typ vozidla a osoba pojištěného. Důležitou roli hraje jeho věk, místo bydliště, délka bezeškodního období či počet pojistných událostí v minulosti.

Pozor – osoba pojištěnce (tj. člověka, na kterého je povinné ručení psáno) nemusí být shodná s vlastníkem vozidla. Toho využívají například mladí lidé do cca 26 let, kteří obvykle platí jednu z nejvyšších cen povinného ručení. Pojišťovny je totiž vzhledem k věku považují za rizikové.

Pokud nejsou s výpočtem povinného ručení spokojeni, mohou jednoduše požádat například jednoho z rodičů, aby pojistku nechal napsat na sebe. Nevýhodou je, že za osobou pojistníka vždy půjdou všechny bonusy, popřípadě malusy.

Cenu povinného ručení ovlivňují všechny následující faktory:

 • typ vozidla (auto, motorka, autobus)
 • účel využití (osobní vozidlo, vozidlo taxislužby, vozidlo k půjčování)
 • výkon motoru
 • objem motoru
 • stáří vozidla
 • věk žadatele
 • trvalé bydliště žadatele
 • délka bezeškodního průběhu

Pro výpočet povinného ručení platí několik obecných pravidel. Například to, že auto provozované pro osobní účely má levnější povinné ručení než služební auta nebo vozidla taxislužby.

Dále také platí, že opatrní řidiči, kteří nemají na kontě žádnou pojistnou událost, získávají bonus a díky němu i výrazně levnější pojištění. Jinými slovy, kdo málo bourá, málo platí. Opakem bonusu je malus, který naopak zdražuje pojištění těm, kteří v minulosti způsobili dopravní nehodu. Malus může sahat až k 150 %.

Mladší, pro pojišťovny rizikovější řidiči platí zpravidla nejvíce.

O nejlevnějším povinném ručení rozhoduje také tzv. délka bezeškodního období. Za několik let bez pojistné události lze získat slevu až 65 %. Bonus až 67 % lze například získat při sjednání AXA povinného ručení.

Motoristé by si měli každý rok spočítat povinné ručení, aby neplatili zbytečně vysokou pojistku. A právě k tomu je dobré využívat kalkulačku pojištění vozidla.

Cena pojistky na auto a výše limitů

Každá pojišťovna nabízí povinné ručení v různých balíčcích. Ty nejlevnější zahrnují nejnižší pojistné limity (35 mil. Kč) a základní asistenční služby. Jejich součástí nebývá žádné připojištění, jako je například pojištění čelního skla, pojištění střetu se zvěří a podobně.

Vyšší pojistné limity lze získat při sjednání dražšího povinného ručení, které obvykle zahrnuje také různé doplňkové služby, kupříkladu výše zmíněná připojištění nebo rozšířenou asistenci.

Zkrátka platí, že čím nižší pojistné limity, tím nižší cena pojistky na auto. A naopak – řidič, který chce pro jistotu vyšší limity pojistného plnění, musí počítat s vyšší cenou pojistky na auto. Maximální výše pojistných limitů byla navýšena na 250 mil. Kč.

Přesná kalkulace povinného ručení

Výše zmíněné faktory hrají při kalkulaci povinného ručení významnou roli. Díky tomu, že kalkulačka autopojištění pracuje s každým z nich, lze během chvilky získat přesnou kalkulaci povinného ručení. Výpočet není závazný, pokud si řidič pojistku sjednávat nechce, samozřejmě nemusí.

Výhodou je, že lze vyplnit i výši bonusu, popřípadě malusu. To jsou parametry, které zcela jistě zahýbou cenou povinného ručení. Kalkulace tak bude skutečně přesná.

Proč vyzkoušet výpočet pojistky na auto online?

Výhody online výpočtu pojistky na auto jsou zcela zřejmé. Patří mezi ně především časová úspora. Člověk, který si chce sjednat nové autopojištění nebo ho zkrátka zajímají aktuální ceny, nemusí díky výpočtu pojistky na auto v internetové kalkulačce nikam chodit. Přehled o aktuálních cenách povinného ručení bude mít během několika málo minut.

Pojištění auta – kalkulačka anonymně

Kdo chce získat nejlevnější povinné ručení, měl by využít kalkulačku pojištění auta. Ta totiž nabízí výpočet povinného ručení na míru a také možnost seřadit jednotlivé nabídky podle ceny. Díky tomu zájemce o pojištění ihned vidí, které povinné ručení je aktuálně nejlevnější.

Není třeba mít strach z toho, že bude nutné vkládat osobní údaje, někde se registrovat nebo si povinné ručení dokonce hned sjednávat. Existuje totiž i kalkulačka povinného ručení bez osobních údajů. Při jejím použití je však nutné počítat s tím, že výpočet povinného ručení nemusí být tak přesný jako v případě, kdy se osobní údaje vyplňují.

Kalkulačka povinného ručení bez osobních údajů

Jak již bylo řečeno, na českém trhu existují kalkulačky pojištění aut, které nabízejí nezávaznou kalkulaci povinného ručení bez nutnosti zadávat osobní údaje. Jedná se tedy o anonymní kalkulačky povinného ručení. Pomocí kalkulačky povinného ručení bez osobních údajů lze provést obecný průzkum cen povinného ručení.

Ne vždy je však kalkulačka povinného ručení bez osobních údajů tou nejlepší volbou. Pokud má totiž uživatel o povinné ručení skutečný zájem a chce získat přesnou cenu povinného ručení pro svoje vozidlo, pak kalkulačka povinného ručení anonymní z pochopitelných důvodů nebude.

Výpočet ceny povinného ručení se totiž odvíjí mimo jiné od věku a bydliště pojistníka a několika parametrů jeho vozidla. Pokud se navíc člověk rozhodne povinné ručení sjednat, bude na sebe muset zanechat kontakt.

Je třeba mít na paměti, že cena povinného ručení se zkrátka odvíjí i od osobnostního profilu žadatele. Pokud člověk použije kalkulačku pojištění auta anonymně, mohou se mu zobrazit jiné nabídky a ceny, než kdyby zadal své skutečné osobní údaje. Kalkulačka povinného ručení bez osobních údajů tedy neslouží pro přesný výpočet výše pojistky.

Pro úplnost je určitě vhodné dodat, že vyplněné informace se nikde neshromažďují. Slouží čistě k tomu, aby kalkulačka povinného ručení správně fungovala, tedy aby mohla najít a spočítat ceny pojištění přesně na míru danému řidiči.

Kalkulačka povinného ručení vám ušetří čas i peníze.
Spočítat povinné ručení >

Jak funguje kalkulačka povinného ručení

Hlavní výhodou kalkulačky povinného ručení je, že zájemce o pojištění nemusí navštěvovat žádnou kamennou pobočku. Vše může vyřešit z pohodlí domova a zvážit veškeré nabídky bez nátlaku pojišťovacího agenta.

Využít online kalkulačku povinného ručení zvládne každý uživatel internetu. Na počátku je třeba vyplnit krátký formulář s několika údaji o sobě a svém voze. Online kalkulačka pojištění auta umožňuje získat nejlepší ceny a vůz tak mít pojištěný za minimální náklady.

Portály provozující kalkulačky nejlevnějšího povinného ručení nemusí vynakládat spoustu financí na provoz svého podnikání a jsou schopny nabídnout klientům výrazně levnější pojištění, než kdyby si ho sjednali osobně u některé z pojišťoven.

Za použití kalkulačky pojištění vozidla uživatelé nic neplatí, a to během celého procesu srovnání povinného ručení a následného sjednávání pojistky.

Po zadání požadovaných údajů kalkulačka povinného ručení zobrazí vždy aktuální ceny pojištění v konečných částkách. Kalkulačka pojištění na auto do výpočtu celkové ceny pojištění zahrne i bonusy či malusy žadatele.

Aktuální nabídky kalkulačka povinného ručení seřadí od nejlevnějších po nejdražší a komplexnější, které jsou určené pro náročnější řidiče. Zobrazeny jsou nabídky všech pojišťoven poskytujících povinné ručení v Česku.

V případě zájmu lze povinné ručení rovnou sjednat online bez nutnosti navštěvovat pobočku pojišťovny. Zelenou kartu a pojistnou smlouvu pak pojištěný obdrží emailem.

Povinné ručení – akce a slevy

Vedle bonusu existují také další akční nabídky a slevy, díky kterým lze snížit cenu o pojistky o nemalou částku. Část akčních nabídek a slev je neveřejných a zájemce se je dozví až v cenovém návrhu na základě údajů vložených do kalkulačky povinného ručení.

Jednou z nabídek je sleva za sjednání komplexního pojištění vozidel na míru. Pokud si člověk v kalkulačce pojištění vozidel sjedná povinné ručení, havarijní pojištění a případně další autopojištění u jedné společnosti, může získat slevu až 10 %.

Stále také platí, že online pojištění je levnější než pojistka sjednaná na pobočce pojišťovny. I samotné pojišťovny nabízejí slevy za online sjednání.

Slevu až 15 % za online zřízení pojistky přináší například ČPP povinné ručení. Kalkulačka pojištění auta navíc sníží pojistku o další stokoruny ročně.

Neztrácejte čas hledáním té nejlepší nabídky povinného ručení. Sjednání pojistky online netrvá déle než 5 minut.
Získat pojištění na míru >

Další z možností, jak na pojištění ušetřit, je zřídit si flotilové pojištění. Tato výhodná nabídka se týká těch, kteří vlastní tři a více aut, popřípadě celý vozový park. Místo pojištění pro každé auto zvlášť si lze jednoduše sjednat mnohem levnější a efektivnější pojistku pro celou flotilu.

Nejlevnější povinné ručení je však možné získat výhradně na online kalkulačce povinného ručení. I zde se do ceny samozřejmě započítává délka bezeškodního období a případně i sleva za komplexní pojištění.

Pojišťovny

Povinné ručení si může vlastník vozidla v České republice sjednat hned u několika subjektů. Na výběr má například z pojišťoven Allianz, Česká podnikatelská pojišťovna, Kooperativa, Generali Česká pojišťovna nebo UNIQA, která se spojila s pojišťovnou AXA.

S nalezením vhodného povinného ručení pomůže i specializovaný internetový portál ePojištění.cz.

Chce-li mít člověk k dispozici všechny aktuální nabídky uvedených pojišťoven pohromadě, může využít online kalkulačku povinného ručení. Díky kalkulačce pojištění auta navíc získá výrazně nižší ceny a ušetří spoustu času.

Výpověď smlouvy o povinném ručení

Najde-li řidič díky kalkulačce povinného ručení lepší nabídku pojištění auta, může rovnou uzavřít novou pojistku. Před tím je však nutné zrušit stávající pojištění. Pojišťovny akceptují hned několik různých důvodů pro výpověď povinného ručení. Změna z důvodu nižší nabídky u konkurenčního subjektu mezi ně bohužel nepatří, ovšem ještě není třeba zoufat.

Kdy a za jakých podmínek lze zrušit pojištění a zřídit si nové, levnější povinné ručení pomocí online kalkulačky?

 • na konci pojistného období
 • do dvou měsíců od podpisu smlouvy
 • v případě změny vlastníka vozu
 • v případě vyřazení vozidla z evidence
 • do tří měsíců od pojistné události
 • do jednoho měsíce při změně ceny pojistky

Získá-li vlastník vozidla levnější povinné ručení, musí si počkat na konec pojistného období.

Povinné ručení se sjednává na dobu jednoho roku s automatickým prodloužením. To znamená, že pojištění se automaticky prodlouží, pokud pojistník nezašle výpověď povinného ručení nejpozději šest týdnů před datem výročí (datem sjednání) pojistné smlouvy.

Povinné ručení bude zrušeno na konci pojistného období. Pomocí kalkulačky povinného ručení si pak vlastník vozidla může vyhledat a sjednat nové pojištění, které bude výhodnější.

Kalkulačka povinného ručení a havarijního pojištění

Z povinného ručení pojišťovna hradí škodu na autě nebo újmu na zdraví vzniklou jinému účastníkovi silničního provozu. Škodu vzniklou na vlastním vozidle si ovšem musí vlastník vozidla zaplatit sám. To ovšem neplatí, pokud má sjednané havarijní pojištění.

Havarijní pojištění kryje řidiče v případě škod vzniklých na jeho voze při havárii, odcizení, vandalismu nebo při působení přírodních živlů či zvěře. Havarijní pojištění je tak ideálním doplněním povinného ručení.

Havarijní pojištění si lze stejně jako povinné ručení sjednat prostřednictvím kalkulačky pojištění auta. Kalkulačka havarijního pojištění funguje na stejném principu jako kalkulačka povinného ručení, stačí tedy vyplnit základní údaje o vozidle a pojistníkovi a kalkulačka během chvilky vyhledá vhodné autopojištění. Nalezené nabídky je možné přehledně seřadit dle ceny a poté zvolit to nejlevnější.