Kalkulačka pojištění auta – povinné ručení a srovnání

Zákonnému pojištění vozidla se nelze vyhnout, proto chce každý motorista získat co nejlevnější povinné ručení. S tím pomůže kalkulačka povinného ručení. Jak spočítat povinné ručení? A jaké údaje je třeba zadat do kalkulačky pojištění auta?

Každé auto nebo motorka, která chce vyrazit na silnici, musí mít sjednané povinné ručení neboli zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Řidičům, kteří by se platbě povinného ručení chtěli vyhnout, hrozí pokutado čtyřiceti tisíc korun. Pojištění je navíc nutné předložit již při přepisu vozidla nebo přihlášení auta.

Získejte nejlevnější povinné ručení již od 968 Kč.

Srovnat nabídky pojištění >

Vzhledem k tomu, že se jedná o povinné pojištění, nabízí ho každá pojišťovna. V nepřeberném množství nabídek povinného ručení ovšem může být těžké se vyznat.

Navíc v posledních letech povinné ručení zdražuje a mnoho majitelů vozidel hledá cestu, jak na ceně povinného ručení ušetřit.

S výběrem vhodného a zároveň levného povinného ručení pomůže kalkulačka pojištění vozidla.

Kalkulačka povinného ručení je jednoduchý online nástroj, pomocí něhož lze již za několik málo minut získat seznam nabídek a cen povinného ručení vozidel.

Jak funguje kalkulačka povinného ručení? A existuje i kalkulačka pojištění auta anonymně?

Pojištění auta – kalkulačka

Kalkulačka povinného ručení přináší výjimečnou možnost, jak získat opravdu to nejlevnější povinné ručení na trhu. Během pár chvil porovná kalkulačka pojištění auta veškeré nabídky pojišťoven a zobrazí jednotlivé parametry současně s aktuální cenou dané pojistky. Tato cena je v kalkulačce klientům garantována.

Pomocí služby kalkulačka pojištění auta lze ušetřit čas i peníze a sjednat si povinné ručení z pohodlí domova pouze s použitím jakéhokoliv zařízení s připojením k internetu.

Kalkulačka povinného ručení může ročně majiteli vozidla ušetřit až 70 % výdajů na povinné ručení. Nejlevnější pojištění auta lze přes kalkulačku získat již od 968 Kč za rok.

Povinné ručení kryje pouze škody, které řidič při pojistné události způsobí třetím osobám.

Výpočet povinného ručení

Cenu povinného ručení ovlivňuje několik parametrů. Základním parametrem pro výpočet povinného ručení je typ vozidla a osoba pojištěného.

Cena se odvíjí od základních údajů o majiteli vozu. Důležitou roli hraje jeho věk, místo bydliště, délka bezeškodného období či počet pojistných událostí v minulosti.

Cenu povinného ručení ovlivňují všechny následující faktory:

 • typ vozidla (auto, motorka, autobus)
 • účel využití (osobní či služební)
 • výkon motoru
 • objem motoru
 • stáří vozidla
 • věk žadatele
 • trvalé bydliště žadatele
 • délka období, které bylo beze škod

Pro výpočet povinného ručení platí základní pravidla. Auto provozované pro osobní účely má levnější povinné ručení, než služební auta nebo vozidla taxislužby.

Dále také platí, že opatrní řidiči, kteří nemají na kontě žádnou pojistnou událost, získávají bonus a díky němu výrazně levnější pojištění. Tedy kdo málo bourá, málo platí.

Mladší, pro pojišťovny rizikovější řidiči platí zpravidla nejvíce.

O nejlevnějším povinném ručení rozhoduje tzv. délka bezeškodného období. Za několik let bez pojistné události lze získat slevu až 65 %. Bonus až 67 % lze například získat při sjednání AXA povinného ručení.

Opakem bonusu je malus, který naopak zdražuje pojištění těm, kteří se stali v minulosti viníky nějaké dopravní nehody. Malus může sahat až k 150 %.

Motoristé by si měli každý rok spočítat povinné ručení, aby neplatili zbytečně vysokou pojistku. A právě k tomu je dobré využívat kalkulačku pojištění vozidla.

Pojištění auta – kalkulačka anonymně

Kdo chce získat nejlevnější povinné ručení, měl by využít kalkulačky povinného ručení.

Někdo se ovšem bojí, že bude muset vkládat osobní údaje či se někde registrovat, aby získal srovnání povinného ručení. Existuje i kalkulačka povinného ručení bez osobních údajů?

Na českém trhu existují kalkulačky pojištění aut, které nabízejí nezávaznou kalkulaci povinného ručení bez nutnosti zadávat osobní údaje. Jedná se o anonymní kalkulačky povinného ručení.

Pomocí kalkulačky povinného ručení bez osobních údajů zájemce získá obecný průzkum cen povinného ručení.

Ovšem pokud má někdo o povinné ručení skutečný zájem a chce získat přesnou cenu povinného ručení pro svoje vozidlo, pak je třeba říci, že kalkulačka povinného ručení anonymní není.

Pro výpočet cenových nabídek přes kalkulačku povinného ručení jsou totiž potřeba vstupní data jako informace o pojišťovaném autě a pojistníkovi.

Jak již uvedeno, cena povinného ručení se odvíjí nejen od parametrů vozidla, nýbrž i od osobnostního profilu žadatele. Pokud někdo použije kalkulačku pojištění auta anonymně, může se mohou se mu zobrazit jiné nabídky a ceny, než kdyby zadal své skutečné osobní údaje. 

Není však třeba se obávat, zadané informace se nikde neshromažďují. Slouží čistě k tomu, aby kalkulačka povinného ručení byla schopná najít a spočítat ceny pojištění přesně na míru vozidla a pojistníka.

Kalkulačka povinného ručení vám ušetří čas i peníze.

Spočítat povinné ručení >

Jak funguje kalkulačka pojištění vozidla

Hlavní výhodou kalkulačky povinného ručení je, že zájemce o pojištění nemusí navštěvovat žádnou kamennou pobočku. Vše může vyřešit z pohodlí domova a zvážit veškeré nabídky bez nátlaku pojišťovacího agenta.

Využít online kalkulačku povinného ručení zvládne každý uživatel internetu. Na počátku je třeba vyplnit krátký formulář s několika údaji o sobě a svém voze.

Online kalkulačka pojištění auta umožňuje získat nejlevnější ceny a mít vůz pojištěný za minimální náklady.

Portály provozující kalkulačky nejlevnějšího povinného ručení nemají nemusí vynakládat spoustu financí na provoz svého podnikání a jsou schopny nabídnout klientům výrazně levnější pojištění, než kdyby si ho sjednali svépomocí u některé z pojišťoven.

Za použití kalkulačky pojištění vozidla uživatelé nic neplatí, a to během celého procesu srovnání povinného ručení a následného sjednávání pojistky.

Po zadání požadovaných údajů kalkulačka povinného ručení zobrazí vždy aktuální ceny pojištění v konečných částkách. Kalkulačka pojištění na auto do výpočtu celkové ceny pojištění zahrne i bonusy či malusy žadatele.

Nabídky jsou kalkulačce povinného ručení seřazeny od nejlevnějších po nejdražší a komplexnější, které jsou určené pro náročnější řidiče. Zobrazeny jsou nabídky všech pojišťoven poskytující v Česku povinné ručení.

V případě zájmu lze povinné ručení rovnou sjednat online bez nutnosti navštěvovat pobočku pojišťovny. Zelenou kartu a pojistnou smlouvu pak pojištěný obdrží emailem.

Povinné ručení – akce a slevy

Vedle bonusu existují také další akční nabídky a slevy, díky kterým lze snížit cenu o pojistky o nemalou částku. Část akčních nabídek a slev je neveřejných a zájemce se je dozví až v cenovém návrhu na základě údajů vložených do kalkulačky povinného ručení.

Jednou z nabídek je sleva za sjednání komplexního pojištění vozidel na míru. Pokud si zájemce na základě kalkulačky pojištění vozidel sjedná povinné ručení, havarijní pojištění, případně další autopojištění u jedné společnosti, může získat slevu až 10 %.

Stále také platí, že online pojištění je levnější než pojistka sjednaná na pobočce pojišťovny. Samotné pojišťovny nabízejí slevy za online sjednání.

Slevu až 15 % za online zřízení pojistky přináší například ČPP povinné ručení. Kalkulačka pojištění auta navíc sníží pojistku o další stokoruny ročně.

Neztrácejte čas s hledáním té nejlepší nabídky. Sjednání online pojistky netrvá déle než 5 minut.

Získat pojištění na míru >

Další z možností, jak na pojištění ušetřit, je zřídit si flotilové pojištění. Tato výhodná nabídka se týká těch, kteří vlastní tři a více aut či dokonce celý vozový park.

Místo pojištění pro každé auto zvlášť si lze sjednat mnohem levnější a efektivnější pojistku pro celou flotilu.

Nejlevnější povinné ručení však lze získat výhradně na online kalkulačce povinného ručení. I zde se samozřejmě započítává do ceny délka bezeškodného období nebo sleva za komplexní pojištění.

Pojišťovny

Povinné ručení si může vlastník vozidla v České republice sjednat hned u několika subjektů. Na výběr má z pojišťoven jako např. Allianz či Kooperativa, Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Generali Česká pojišťovna, a.s. nebo UNIQA, která se spojila s pojišťovnou AXA.

S nalezením vhodného povinného ručení pomůže i specializovaný internetový portál ePojištění.cz.

Pokud chce mít zájemce k dispozici veškeré nabídky uvedených pojišťoven, pak by měl využít online kalkulačku povinného ručení.

Díky kalkulačce pojištění auta zájemce získá výrazně nižší ceny a navíc ušetří spoustu času.

Výpověď smlouvy povinného ručení

Pokud někdo díky využití kalkulačky povinného ručení získá lepší nabídku pojištění auta, může uzavřít novou pojistku.

Při sjednání nové pojistky je však nutné zrušit stávající pojištění. Pojišťovny akceptují hned několik různých důvodů pro výpověď povinného ručení.

Změna z důvodu nižší nabídky u konkurenčního subjektu mezi ně bohužel nepatří, ovšem není třeba zoufat.

Za jakých podmínek lze bezstarostně zrušit pojištění a zřídit si novou, levnější povinné ručení pomocí online kalkulačky?

 • s koncem pojistného období
 • do dvou měsíců od podpisu smlouvy
 • v případě změny vlastníka vozu
 • v případě vyřazení vozidla z evidence
 • do tří měsíců od pojistné události
 • do jednoho měsíce při změně ceny pojistky

Získá-li vlastník vozidla levnější povinné ručení, musí si počkat na konec pojistného období.

Povinné ručení se většinou sjednává na dobu jednoho roku s automatickým prodloužením. To znamená, že pojištění se automaticky prodlouží, pokud pojistník nezašle výpověď povinného ručení nejpozději šest týdnů před datem výročí (datem sjednání) pojistné smlouvy.

Povinné ručení pak bude zrušeno na konci pojistného období. Pomocí kalkulačky povinného ručení si pak vlastník vozidla vyhledá a sjedná nové pojištění, které bude výhodnější.

Kalkulačka povinného ručení a havarijního pojištění

Z povinného ručení pojišťovna nahradí škodu na autě nebo újmu na zdraví vzniklou jinému účastníkovi silničního provozu.

Škodu vzniklou na vlastním vozidle si ovšem musí vlastník vozidla zaplatit sám. To ovšem neplatí, pokud má sjednané havarijní pojištění.

Havarijní pojištění kryje řidiče před škodami vzniklými na jeho voze při havárii, odcizení, vandalismu nebo při působení přírodních živlů či zvěře.

Havarijní pojištění je tak ideálním doplněním povinného ručení.

Stejně jako u povinného ručení je i pro havarijní pojištění nabízeno srovnání cenových nabídek a lze jej následně sjednat přes kalkulačku pojištění auta.

Kalkulačka havarijního pojištění funguje na stejném principu. Po zadání několika vstupních údajů o vozidle a pojistníkovi se ve srovnání pojištění zobrazí nabídky havarijního pojištění na míru včetně aktuálních cen.