Nejlevnější povinné ručení? S pomocí chytré online kalkulačky si ho lze sjednat již za několik málo minut. Nezávazný a bezplatný formulář porovná jednotlivé nabídky pojištění a přehledně je zobrazí. Jak funguje kalkulačka povinného ručení?

Povinné ručení je nevyhnutelným výdajem každého řidiče. Kdo chce řídit auto, musí zkrátka platit pojistku, jak ukládá zákon o povinném ručení.

Řidičům, kteří by se platbě pojistky chtěli vyhnout, hrozí pokuta až v řádu desetitisíců korun. Pojištění je navíc nutné předložit již při přepisu vozidla nebo přihlášení auta.

Získejte nejlevnější povinné ručení již od 968 Kč.

Srovnat nabídky pojištění >

Kalkulačka povinného ručení – porovnání

Kalkulačka povinného ručení přináší výjimečnou možnost, jak získat opravdu to nejlevnější pojištění na trhu. Během pár chvil porovná veškeré nabídky pojišťoven a zobrazí jednotlivé parametry současně s aktuální cenou dané pojistky. Tato cena je klientům garantována.

Díky kalkulačce povinného ručení lze tak efektivně ušetřit čas i peníze a sjednat si pojistku z pohodlí domova pouze s použitím jakéhokoliv zařízení s připojením k internetu. Hodí se mít také při ruce technický průkaz.

Srovnávač povinného ručení může ročně majiteli vozidla ušetřit až 70 % výdajů na povinné ručení. Nejlevnější zákonné pojištění vozidel lze pak sehnat již od 968 Kč za rok.

Povinné ručení kryje pouze škody, které řidič při pojistné události způsobí třetím osobám.

Kalkulačka povinného ručení – anonymně

Klienti se často ptají, zda funguje klkulačka povinného ručení anonymně. Srovnávač však bohužel anonymní není. Zadané informace se však nikde neshromažďují, slouží čistě k tomu, aby byla kalkulačka schopná najít nabídky pojištění přesně na míru vozidla a jeho řidiče.

Kalkulačka povinného ručení vám ušetří čas i peníze.

Sjednat si pojištění online >

Díky těmto údajům je kalkulačka mnohem efektivnější. Je schopna zobrazit aktuální ceny pojistek na trhu a poskytnout co nejvíce informací o daném autopojištění.

Nejlevnější povinné ručení – kalkulačka

Využít online kalkulačku povinného ručení zvládne každý, byť průměrný, uživatel internetu. Na počátku je třeba vyplnit krátký formulář s několika údaji o sobě a svém voze.

Online srovnání povinného ručení umožňuje získat ty nejlevnější ceny a mít vůz pojištěný za minimální náklady. Porovnání mezi s sebou vytváří mnohem znatelnější konkurenci a pojišťovny tak musí s cenami dolů.

Online portály s kalkulačkami pojištění navíc nemají žádné kamenné pobočky, a nemusí tak vynakládat hodně peněz na své podnikání. I to umožňuje nabízet klientům výrazněji levnější pojištění, než kdyby si ho sjednali svépomocí u některé z pojišťoven.

Za použití kalkulačky uživatelé nic neplatí, a to během celého procesu sjednávání pojistky. Zobrazení až 500 možností povinného ručení je pro všechny zcela zdarma. Platba se týká až uzavřené pojistky.

Sjednání povinného ručení na kalkulačce

Po porovnání povinného ručení nejrůznějších pojišťoven, si uživatel může zvolit dle svých preferencí a potřeb jednu z navrhovaných pojistek. Je-li spokojen s cenou i parametry, například pojistnými limity, může si pojistku během pár okamžiků sjednat.

Nabídky jsou seřazeny od nejlevnějších po nejdražší a komplexnější, které jsou určené pro náročnější řidiče. Zobrazeno je pojištění všech pojišťoven poskytujících v Česku povinné ručení.

Sjednání pojištění je snadný krok a probíhá kompletně online. Zelená karta, která slouží jako doklad o pojištění v Česku i většiny zemí v Evropě, přijde zájemcům na účet po přijetí platby.

K povinnému ručení si lze sjednat i celou řadu připojištění vozidel.

Cena povinného ručení

Ceník povinného ručení ovlivňuje celá řada faktorů. V prvé řadě, veškeré informace, které se do kalkulačky povinného ručení zadávají jsou potřeba k finálnímu určení ceny pojistky na míru.

Cena se odvíjí od základních údajů o majiteli vozu, jde o jeho věk, místo bydliště, délka bezeškodného období či počet pojistných událostí v minulosti.

Svou roli však samozřejmě hrají také parametry vozidla, na které je pojistka sjednána. Přihlíží se k:

  • modelu, typu a značce vozidla
  • objemu a výkonu motoru
  • způsobu využití
  • roku výroby

O tom, kolik ve výsledku za pojistku člověk zaplatí, rozhoduje také to, jak zodpovědně řídil v minulosti. Opatrní řidiči, kteří nemají na kontě žádnou pojistnou událost, získávají bonus a díky němu výrazně levnější pojištění.

O slevách rozhoduje tzv. délka bezeškodného období. Za několik let bez pojistné události lze získat slevu až 65 %. Bonus až 67 % lze například získat při sjednání AXA povinného ručení. Kalkulačka udává i tyto parametry.

Opakem bonusu je malus, který naopak zdražuje pojištění těm, kteří se stali v minulosti viníky nějaké dopravní nehody. Malus může sahat až k 150 %.

Povinné ručení – slevy

Vedle bonusu existují také další slevy a výhodné nabídky, díky kterým lze snížit cenu o pojistky o nemalou částku.

Jedním z nabídek je sleva za sjednání komplexního pojištění vozidel na míru. Pokud si člověk sjedná povinné ručení, havarijní pojištění, případně další autopojištění u jedné společnosti, může získat slevu až 10 %.

Stále také platí, že online pojištění je levnější než pojistka sjednaná na pobočce pojišťovny. Samotné pojišťovny tak nabízejí slevy za online sjednání. Slevu až 15 % za online zřízení pojistky přináší ČPP povinné ručení. Kalkulačka navíc sníží pojistku o další stokoruny ročně.

Neztrácejte čas s hledáním té nejlepší nabídky. Sjednání online pojistky netrvá déle než 5 minut.

Získat pojištění na míru >

Další z možností, jak na pojištění ušetřit, je zřídit si flotilové pojištění. Tato výhodná nabídka se týká těch, kteří vlastní tři a více aut či dokonce celý vozový park. Místo pojištění pro každé auto zvlášť, si lze sjednat mnohem levnější a efektivnější pojistku pro celou flotilu.

Nejlevnější pojištění však lze získat výhradně na online kalkulačce povinného ručení. I zde se samozřejmě započítává do ceny délka bezeškodného období nebo sleva za komplexní pojištění.

Sjednání pojištění online z pohodlí domova je nejsnazší a nejrychlejší způsob.

Pojišťovny

Povinné ručení si může řidič v České republice sjednat hned u několika subjektů. Na výběr má z nadnárodních pojišťoven typu Allianz, obrátit se však může i na menší a české pojišťovny, jejichž zástupcem je například Pillow pojišťovna.

Jaké subjekty, které jsou součástí České pojišťovací komory, nabízejí povinné ručení?

Veškeré nabídky těchto pojišťoven přehledně srovná naše online kalkulačka. Porovnání povinného ručení vede k výrazně nižším cenám i úspoře času.

Kalkulačky nabízejí také jednotlivé pojišťovny, lze tak vyzkoušet třeba kalkulačku povinného ručení AXA nebo kalkulačku povinného ručení ČPP. Garanci nejnižší ceny však přináší kalkulačka, která porovná veškeré nabídky na trhu.

Výpověď smlouvy povinného ručení

Při sjednání nové pojistky je však nutné zrušit stávající pojištění. Pojišťovny akceptují hned několik různých důvodů pro výpověď povinného ručení, nicméně změna z důvodu nižší nabídky u konkurenčního subjektu mezi ně bohužel nepatří.

Za jakých podmínek lze tedy bezstarostně zrušit pojištění a zřídit si novou, levnější pojistku pomocí online kalkulačky?

  • s koncem pojistného období
  • do dvou měsíců od podpisu smlouvy
  • v případě změny vlastníka vozu
  • v případě vyřazení vozidla z evidence
  • do tří měsíců od pojistné události
  • do jednoho měsíce při změně ceny pojistky

Pouhá domluva s pojišťovnou není zpravidla způsob, jak zrušit pojistku na auto. Člověk tak musí počkat, až nastane jedna z výše uvedených událostí, přičemž nejlepší variantou ukončit pojištění s koncem pojistného období.

Kalkulačka havarijního pojištění

Havarijní pojištění kryje řidiče před škodami vzniklými na jeho voze při havárii, odcizení, vandalismu nebo při působení přírodních živlů či zvěře.

Stejně jako povinné ručení, i havarijní pojištění si lze sjednat na online kalkulátoru. Kalkulačka havarijního pojištění funguje na stejném principu – po zadání několika údajů se zobrazí nabídky havarijního pojištění na míru včetně aktuálních cen.

Kategorie: Pojištění online