Nejlevnější cestovní pojištění

Kalkulačka online

  • Online sjednání do 2 minut
  • Cestovní pojištění již od 7 Kč na den
  • Sleva za vyřízení přes Vpojisteni.cz až 50 %
Spočítat cestovní pojištění

Proč zvolit Vpojisteni.cz?

Neustále se snažíme zajistit našim uživatelům ty nejvýhodnější a nejlevnější nabídky pojištění. Naše kalkulačky pracují s aktuálními nabídkami a za sjednání nabízíme slevu.

Nulové poplatky

Neúčtujeme si žádné poplatky - naopak za sjednání nabízíme slevy.

Online sjednání

Celé vyřízení lze provést online z pohodlí domova.

Nejvýhodnější nabídky

Naše kalkulačka pracuje s nejlevnějšími nabídkami na trhu.

Spočítat cestovní pojištění

Cestovní pojištění je nedílnou součástí jakékoliv cesty do zahraničí. Ač někteří lidé tuto službu podceňují, pár korun pojistného může ve výsledku přinést výraznou úsporu finančních prostředků, pokud v zahraničí dojde ke komplikacím. Díky online srovnání cestovního pojištění si lze zvolit tu nejvýhodnější nabídku. Jak si sjednat cestovní pojištění online a jaké je jeho srovnání?

Pojistka tohoto typu klienty chrání především při nečekaných lékařských ošetřeních, která jsou v zahraničí pro cizince velice drahá. Bez řádného cestovního pojištění je nutné tyto úkony uhradit v plné výši, včetně léků a transportů. Proč nepodcenit cestovní pojištění?

Doporučuje si sjednat nejen cestovní pojištění do Španělska, Francie, Německa, Švédska nebo Chorvatska, zejména však do dalekých zemí jako jsou Indie, Island nebo Austrálie.

Cestovní pojištění lze získat již od 7 Kč na den.

Srovnat nabídky cestovního pojištění >

Nejsou to jen náklady na základní či rozšířenou lékařskou péči, před nimiž jsou díky cestovnímu pojištění klienti chráněni. Do cestovního pojištění mnohdy patří i převoz nazpět do České republiky, který bývá velmi nákladnou záležitostí. V dnešní době se lze potýkat s karanténou v souvislosti s onemocněním covid. Jak funguje cestovní pojištění specializované na covid? Zájem o cestovní pojištění proti covidu stále roste. Pojistit si lze také osobní majetek, například pokrýt náklady při ztrátě či odcizení zavazadel.

Jak se správně pojistit – pojištění na cesty do zahraničí

Čas prázdnin se pomalu, ale jistě blíží, a tak je třeba myslet na uzavření pojištění na dovolenou včas. Proč nepodcenit cestovní pojištění? Je velmi důležité onomu pojištění věnovat řádnou pozornost, aby splňovalo všechna kritéria cestovatele, a zároveň pokrývalo všechna možná rizika. Jak správně postupovat při výběru cestovního pojištění?

Cestovní pojištění na celý rok nebo jednorázově

Uzavřít cestovní pojištění jde jednorázově nebo také celoročně. Nejčastější variantou je individuální cestovní pojištění, které pokrývá jen vybrané dny. Za zvýhodněnou cenu se však zběhlým cestovatelům vyplatí uzavřít pojištění na celý rok. Jaký je v tom rozdíl?

Nejdůležitějším kritériem při výběru jednoho z dvou druhů pojištění do zahraničí je počet dovolených za jeden rok. V některých případech se dá totiž ušetřit při sjednání pojištění na celý rok.

Roční cestovní pojištění – srovnání

Jedná se o variantu cestovního pojištění, které obnáší časté výjezdy do zahraničí. Velkou výhodou je, že se stačí nad uzavřením pojistné smlouvy zamyslet pouze jednou do roka a nestane se, že člověk odjede do zahraničí bez pojištění. 

Roční cestovní pojištění se doporučuje lidem, kteří cestují alespoň třikrát do roka. Je jedno, kolikrát do roka daný cestovatel vycestuje do zahraničí, důležitá je délka jednoho pobytu. Některé pojišťovny mají horní hranici výletu na 40 dnů, některé i na 60 nebo 90. Při dlouhodobém cestovním pojištění je nutné se alespoň na pár dnů vrátit do České republiky.

V případě uzavření celoroční pojistky se pak daný jedinec nemusí vracet zpět do České republiky, protože může být na daném místě v cizině 365 dní v roce. Cena se liší v návaznosti na věk pojistníka. Nejdražší skupinou jsou malé děti a senioři, kteří jsou náchylnější na jakékoliv zdravotní komplikace. Chystáte se studovat v cizině? Získejte cestovní pojištění zdarma!

Jednorázové pojištění do ciziny – srovnání 

Jednorázové pojištění je nejčastější variantou, která se uzavírá v rámci cestování. Většina cestovatelů sjednává cestovní pojištění na týden jako komplexní pojištění v cestovní kanceláři a jedná se o jedno z nejlevnějších cestovních pojištění do zahraničí. Součástí pojistné smlouvy můžou být doplňkové služby. I zde je možnost vybrat maximální výše limitů pro zdravotnickou péči nebo škodu třetí osobě. Pojistit se může člověk jak na hory, tak i na odpočinkovou dovolenou u moře rámci rodinného cestovního pojištění

Sjednání cestovního pojištění – postup

Zapomenout se pojistit před cestou může mít velký finanční dopad. Jak správně postupovat, aby člověk na nic nezapomněl a nemusel se zbytečně vystavovat stresu na cestách v cizích krajinách? 

  1. Nejprve je nutné si stanovit, o jaký typ dovolené jde. Zda se jedná o turistickou, pracovní nebo odpočinkovou, a jaké konkrétní výlety má cestovatel v plánu. Od toho se bude odvíjet zajisté cena. Pokud půjde o adrenalinové sporty, bude výše pojištění vyšší než opalování se v resortu hotelu. 
  2. Dalším rozhodujícím kritériem je oblast cesty. Tím se myslí Evropa, Amerika nebo například Afrika. Jak vypadá cestovní pojištění do USA?
  3. Zda uzavřít cestovní pojištění do zahraničí jednorázově nebo celoročně
  4. Cena za pojištění se odvíjí od výše možné spoluúčasti nebo limitů škody. Člověk by se měl zaměřit hlavně na léčebné výlohy se vším všudy a asistenční služby. 
  5. V rámci připojištění je možné uzavřít pojistku na zavazadla nebo storno poplatky. Storno poplatky chrání cestovatele před propadnutím peněz nejen za dopravu do cílové destinace, ale i ubytování. 
  6. Než se člověk vydá do zahraničí na dovolenou nebo na pracovní cestu, měl by si vytisknout smlouvu o pojištění, případně kartičku, kterou zasílají pojišťovny ihned po sjednání na email. V případě zavolání na asistenční službu chtějí znát po klientovi číslo pojistné smlouvy. K dokladům si přibalit papírek s telefonním číslem, na které bude klient volat při jakékoliv problému.

TIP: Jak si sjednat cestovní pojištění z ciziny, pokud člověk dorazí do cílové destinace a uvědomí si, že velkém zmatku s balením a plánováním cesty zapomněl na pojištění?

Je na místě počítat s tím, že mít uzavřené pojištění do zahraničí neznamená mít vyhráno. Pojišťovny kladou důraz na to, že pojištění cestovatelé se musí snažit předcházet vzniku škod. Pokud si někdo nechá volně stojící zavazadlo na parkovišti před hotelem s tím, že si ho vyzvedne až dorazí autobus před hotel, a někdo ho ukradne, pojišťovna to s velkou pravděpodobností neuhradí. 

Cestovatelům se nedoporučuje vyrazit do ciziny bez pojištění ani v případě jednodenních výletů.

Je třeba si uvědomit, že lékařská péče stojí na každém kontinentu a v každé zemi odlišně. Proto při sjednání cestovního pojištění do Ameriky nebo do exotických zemí je vhodné sjednat takové cestovní pojištění, které má vyšší limity než například ty pro cestování po Řecku nebo Itálii.

Přemýšlí-li člověk, kam vyrazit na dovolenou, aby navštívil zajímavé památky, ochutnal místní jídlo nebo si zkrátka odpočinul, doporučujeme navštívit webovou stránku icesty.cz, která nabízí pestrou škálu itinerářů nejen po Evropě, nýbrž i do Kanady a na ostrov Bora Bora. Ti, kteří chtějí poznat všechna zákoutí a unikátnosti České republiky, si zde také přijdou na své.

Nikdy by člověk neměl vyrazit do zahraničí bez řádného pojištění, a je jedno, zda výlet trvá jeden den nebo měsíc. Náhoda je blbec. To stejné platí pro správné definování cíle cesty. Jak již bylo výše zmíněno, pojištění na sport a na odpočinek u vody se liší. 

Asistenční služby

V neposlední řadě jsou to i bohaté asistenční služby, s nimiž je možné na dálku řešit jakékoliv pojistné události nebo záležitosti týkající se osobního zdraví. Asistenční služby poskytují svým klientům telefonickou pomoc 24 hodin denně. Spojit se s nimi je dobré předem, tedy například než se sjedná lékařská pomoc. Výhodou je, že pomoc asistenčních služeb je poskytována v českém jazyce, a tak by nemělo dojít k nedorozumění.

Mezi nejčastější situaci, kdy se volá na asistenční linku, patří ošetření úrazu, hospitalizace, předčasný návrat do České republiky nebo škoda způsobená třetí osobě. Některé pojišťovny prostřednictvím sjednání pojištění do ciziny nabízí svým klientům i poskytnutí turistických informací.  

Existuje samozřejmě celá řada připojištění, díky kterým si lze pojistku upravit přesně podle svých potřeb a podle charakteristik zvolené destinace. 

Připojištění – jak se pozná nejlepší cestovního pojištění 

Proč by měla rodina myslet na připojištění storna zájezdu? Protože se může kdykoliv stát, že některé z dětí z početných rodin onemocní, a tím pádem výlet do zahraničí nepřipadá v úvahu. Aby rodina nepřišla o našetřené peníze vložené do zážitku v cizině, může si sjednat cestovní připojištění online.

Za normálních okolností jsou storno poplatky uvedeny ve všeobecných obchodních podmínkách daného poskytovatele. Existují samozřejmě i výluky, které se na storno poplatky i v rámci nejlepšího cestovního pojištění netýkají, jako jsou náhlá ztráta zaměstnání, úmyslné sebepoškození nebo nepříznivé počasí v cílové destinaci. Nejlepší cestovní pojištění se pozná tak, že výluk a výjimek má úplné minimum.

Proč si sjednat cestovní pojištění online?

Cestovní pojištění může vyjít jen na pár korun na den. Pro získání cenově výhodného cestovního pojištění je třeba provést online porovnání. Jaké je srovnání cestovního pojištění přes internet?

Srovnání jednotlivých balíčků cestovního pojištění lze realizovat prostřednictvím jednoduché online kalkulačky cestovního pojištění. Její využití je naprosto snadné, bezplatné a hlavně nezávazné.

V dnešní době existuje řada moderních vychytávek, které urychlí celý proces. Pojišťovna AXA přišla na trh s chatovací robotem, který sjedná cestovní pojištění online přes Messenger. Uzavření pojistky je nejen rychlé, ale i velmi snadné.

Po vyplnění několika málo údajů zájemci během krátkého momentu zjistí, kolik u té či oné pojišťovací společnosti ušetří. Sjednání nejlevnějšího cestovního pojištění tak může být otázkou několika minut.

Řada pojišťoven nabízí klientům možnost nejen jednorázového pojištění na cestování, ale i celoroční. Velkou výhodou je fakt, že není třeba sjednávat pojištění před každou cestou jednotlivě. Ocení to převážně vášnivý cestovatelé, kteří si několikrát do roka někam vyrazí, nebo zaměstnanci na služební cesty. Výhodou také je, že to ve výsledku vyjde levněji než si pojistit každý výlet samostatně, a to právě přes online pojištění. Jaké cestovní pojištění nabízí VZP prostřednictvím online srovnávání cen?

TIP: Chcete se vydat do zahraničí vlastním autem? Pak byste neměli zapomínat na pojištění auta do zahraničí. V rámci povinného ručení či havarijního pojištění již mohou být určité asistenční služby zahrnuty. Je však potřeba si tyto informace předem zjistit u své pojišťovny.

Praktické cestovní pojištění srovnání

Porovnávat nabídku všech pojišťoven svépomocí a ručně by zabralo obrovské množství času. Do připravené online kalkulačky stačí pouze vyplnit místo své cesty, počet osob a termín odjezdu a návratu. Na základě těchto neosobních údajů bude předloženo hned několik aktuálních cen za cestovní pojištění do zahraničí. Některé pojišťovny nabízí na míru vytvořené cestovní pojištění pro studenty a pro seniory.

Vybírat poté lze podle ceny nebo jiných parametrů, jako je například výše pojistných limitů či možnost asistenčních služeb. Záleží tak na každém, čemu dá přednost a co se stane jeho prioritním rozhodovacím kritériem. Pozitivní výsledek však čeká na každého.

Nejlevnější cestovní pojištění online

Ten, kdo si sjedná cestovní pojištění online pro každou cestu do zahraničí, chrání sám sebe a především svou peněženku. Bez cestovního pojištění se může rodinná dovolená prodražit až o deseti tisíce korun. Nejlepší cestovní pojištění je přitom zanedbatelným výdajem oproti nákladům za lékařskou péči v zahraničí.

Pomocí online kalkulačky si lze srovnat několik výhodných nabídek, z nichž si tu správnou dokáže zvolit i nejnáročnější cestovatel, který lpí na nadstandardních službách. Tím je pojištění storna zájezdu, které je nutné neprodleně aplikovat nejpozději několik dní před samotným odcestováním dle podmínek poskytovatele. 

Každá z pojišťoven navíc nabízí několik balíčků cestovního pojištění, které se hodí pro různé destinace a typy zahraničních cest. Výběr je tak opravdu obrovský, díky srovnání cestovního pojištění si však každý vybere takovou pojistku, která nejlépe vyhovuje jeho potřebám. K rychlému výpočtu nejlevnějšího cestovního pojištění se doporučuje použít kalkulačku cestovního pojištění. 

Vedle cestovního pojištění existuje i například pojištění profesní odpovědnosti, které se sjednává v případě výkonu odborné profese s vysokým rizikem. Stane-li se, že z vlastní neúmyslné chyby vznikne újma, pak se náhrada škody vyplácí právě z tohoto pojištění.