Nejlevnější cestovní pojištění

Kalkulačka online

  • Online sjednání do 2 minut
  • Cestovní pojištění již od 7 Kč na den
  • Sleva za vyřízení přes Vpojisteni.cz až 50 %
Spočítat cestovní pojištění

Proč zvolit Vpojisteni.cz?

Neustále se snažíme zajistit našim uživatelům ty nejvýhodnější a nejlevnější nabídky pojištění. Naše kalkulačky pracují s aktuálními nabídkami a za sjednání nabízíme slevu.

Nulové poplatky

Neúčtujeme si žádné poplatky - naopak za sjednání nabízíme slevy.

Online sjednání

Celé vyřízení lze provést online z pohodlí domova.

Nejvýhodnější nabídky

Naše kalkulačka pracuje s nejlevnějšími nabídkami na trhu.

Spočítat cestovní pojištění

Cestovní pojištění je nedílnou součástí jakékoliv cesty do zahraničí. Ač někteří lidé tuto službu podceňují, pár korun pojistného může ve výsledku přinést výraznou úsporu finančních prostředků, pokud v zahraničí dojde ke komplikacím. Díky online srovnání cestovního pojištění si lze zvolit tu nejvýhodnější nabídku. Jak si sjednat cestovní pojištění online a jak vypadá jeho aktuální srovnání?

Pojistka tohoto typu klienty chrání především při nečekaných lékařských ošetřeních, která jsou v zahraničí pro cizince obvykle drahá. Bez řádného cestovního pojištění je nutné lékařské úkony včetně léků a případných transportů uhradit v plné výši. Proč nepodcenit cestovní pojištění?

Doporučuje se sjednat si cestovní pojištění do Španělska, Francie, Německa, Švédska nebo Chorvatska a hlavně pak dalekých zemí, jako je například Indie, Island nebo Austrálie.

Cestovní pojištění lze získat již od 7 Kč na den.
Srovnat nabídky cestovního pojištění >

Nejsou to jen náklady na základní či rozšířenou lékařskou péči, před nimiž jsou díky cestovnímu pojištění klienti chráněni. Do cestovního pojištění mnohdy patří i převoz zpět do České republiky, který bývá velmi nákladnou záležitostí.

V současné době hrozí karanténa v souvislosti s onemocněním covid. Jak funguje cestovní pojištění specializované na covid? V podstatě stejně jako klasické cestovní pojištění. Vzhledem k současné situaci není divu, že zájem o cestovní pojištění proti covidu stále roste.

V rámci cestovního pojištění si lze mimo jiné pojistit také osobní majetek, například pokrýt náklady při ztrátě či odcizení zavazadel.

Srovnávač cestovního pojištění

Cestovní pojištění nabízejí v podstatě všechny pojišťovny, a to často ve více variantách. Výběr té nejvýhodnější pojistky na cesty proto nemusí být snadný, pokud se člověk rozhodne procházet portfolia a ceníky pojišťoven na vlastní pěst.

Naštěstí existuje srovnávač cestovního pojištění, který usnadní práci, čas a také peníze, pokud se uživatel rozhodne pojistku rovnou sjednat.

Jak online srovnávač cestovního pojištění funguje? Velmi jednoduše – uživatel vyplní několik základních údajů (cíl cesty, typ cesty apod.), načež získá přehledné srovnání aktuálních nabídek. Produkty je poté možné seřadit vzestupně podle ceny, a tak je hned jasné, které cestovní pojištění je nejlevnější.

Jak se správně pojistit – pojištění na cesty do zahraničí

Na uzavření pojištění na dovolenou je potřeba myslet zavčasu. Proč nepodcenit cestovní pojištění? Je velmi důležité cestovnímu pojištění věnovat řádnou pozornost, aby splňovalo všechna kritéria cestovatele a zároveň pokrývalo všechna možná rizika. Jak správně postupovat při výběru cestovního pojištění?

Cestovní pojištění na celý rok i jednorázově

Uzavřít cestovní pojištění lze jednorázově a také celoročně. Nejčastější variantou je individuální cestovní pojištění, které pokrývá jen vybrané dny. Za zvýhodněnou cenu se však zběhlým cestovatelům vyplatí uzavřít pojištění na celý rok. Jaký je v tom rozdíl?

Nejdůležitějším kritériem při výběru jednoho z dvou druhů pojištění do zahraničí je počet dovolených za jeden rok. V některých případech se dá totiž ušetřit při sjednání pojištění na celý rok.

Roční cestovní pojištění – srovnání

Jedná se o variantu cestovního pojištění, které obnáší časté výjezdy do zahraničí. Velkou výhodou je, že se stačí nad uzavřením pojistné smlouvy zamyslet pouze jednou do roka a nestane se, že člověk odjede do zahraničí bez pojištění. 

Roční cestovní pojištění se doporučuje lidem, kteří cestují alespoň třikrát do roka. Je jedno, kolikrát do roka daný cestovatel vycestuje do zahraničí, důležitá je délka jednoho pobytu. Některé pojišťovny mají horní hranici výletu na 40 dnů, některé i na 60 nebo 90. Při dlouhodobém cestovním pojištění je nutné se alespoň na pár dnů vrátit do České republiky.

V případě uzavření celoroční pojistky se pak daný jedinec nemusí vracet zpět do České republiky, protože může být na daném místě v cizině 365 dní v roce. Cena se liší v návaznosti na věk pojistníka. Nejdražší skupinou jsou malé děti a senioři, kteří jsou náchylnější na jakékoliv zdravotní komplikace. Chystáte se studovat v cizině? Získejte cestovní pojištění zdarma!

Jednorázové pojištění do ciziny – srovnání 

Jednorázové pojištění je nejběžnější variantou, která se uzavírá v rámci cestování. Většina cestovatelů sjednává cestovní pojištění na týden jako komplexní pojištění v cestovní kanceláři a jedná se o jedno z nejlevnějších cestovních pojištění do zahraničí. Součástí pojistné smlouvy můžou být doplňkové služby. I zde je možnost vybrat maximální výše limitů pro zdravotnickou péči nebo škodu třetí osobě. Pojistit se může člověk jak na hory, tak i na odpočinkovou dovolenou u moře rámci rodinného cestovního pojištění

Sjednání cestovního pojištění – postup

Nevyřízení pojištění před cestou může mít velký finanční dopad. Jak správně postupovat, aby člověk na nic nezapomněl a nemusel se zbytečně vystavovat stresu na cestách v cizích zemích? 

  1. Nejprve je nutné si stanovit, o jaký typ cesty jde. Zda se jedná o cestu turistickou, pracovní nebo odpočinkovou a jaké konkrétní výlety má cestovatel v plánu. Od toho se bude odvíjet cena cestovního pojištění. Pokud jsou v plánu adrenalinové sporty, bude cena vyšší než při opalování se v resortu hotelu. 
  2. Dalším rozhodujícím kritériem je oblast cesty. Tím se myslí destinace, tedy například Evropa, Amerika nebo Afrika. Jak vypadá cestovní pojištění do USA?
  3. Roli hraje samozřejmě i to, zda se bude jednat o cestovní pojištění do zahraničí jednorázové, nebo celoroční
  4. Cena za pojištění se odvíjí také od výše možné spoluúčasti a limitů škody. Člověk by měl věnovat pozornost hlavně podmínkám týkajícím se léčebných výloh a asistenčních služeb.
  5. V rámci připojištění je možné uzavřít pojistku na zavazadla nebo pojištění storna zájezdu. Pojištění storna chrání cestovatele před ztrátou peněz nejen za dopravu do cílové destinace, nýbrž i za ubytování. 
  6. Než se člověk vydá do zahraničí na dovolenou nebo pracovní cestu, měl by si vytisknout smlouvu o pojištění, případně kartičku, kterou pojišťovny zasílají na email po vyřízení pojistky. V případě kontaktování asistenční služby bude nutné znát číslo pojistné smlouvy.
  7. Pro jistotu je vhodné k dokladům si přibalit papírek s telefonním číslem, na které bude klient volat v případě potíží.

TIP: Jak si sjednat cestovní pojištění z ciziny, pokud člověk dorazí do cílové destinace a uvědomí si, že kvůli velkému zmatku s balením a plánováním cesty na pojištění zapomněl?

Je namístě počítat s tím, že mít uzavřené pojištění do zahraničí ještě neznamená mít vyhráno. Všechny pojišťovny zdůrazňují, že pojištění cestovatelé se musí snažit škodám předejít. Pokud si někdo nechá volně stojící zavazadlo na parkovišti před hotelem s tím, že si ho vyzvedne, až dorazí autobus před hotel, a někdo ho ukradne, pojišťovna vzniklou škodu s velkou pravděpodobností neuhradí. 

Cestovatelům se nedoporučuje vyrazit do ciziny bez pojištění ani v případě jednodenních výletů.
Cestovatelům se nedoporučuje vyrazit do ciziny bez pojištění ani v případě jednodenních výletů.

Je třeba si uvědomit, že lékařská péče stojí na každém kontinentu a v každé zemi odlišně. Proto je při sjednávání cestovního pojištění do Ameriky nebo exotických zemí vhodné vybrat produkt, který má vyšší limity, než jsou například limity pro cestování po Řecku nebo Itálii.

TIP: Kam vyrazit na dovolenou za zajímavými památkami, vynikajícím jídlem a odpočinkem? Rady a tipy pro cestovatele přináší portál icesty.cz, který je zaměřený nejen na Evropu, nýbrž i na Kanadu, ostrov Bora Bora a další zajímavé destinace. Ti, kteří chtějí poznat všechna zákoutí a unikátnosti České republiky, si rovněž přijdou na své.

Za žádných okolností není moudré vyrazit do zahraničí bez řádného pojištění. A je jedno, zda výlet trvá jeden den, týden nebo měsíc. Kdo je pojištěn, není překvapen. Zároveň je nezbytné zohlednit cíl cesty. Jak již bylo zmíněno, pojištění na sportovní zájezd a na dovolenou v resortu u bazénu se bude lišit. 

Asistenční služby

V neposlední řadě jsou to i bohaté asistenční služby, s nimiž je možné na dálku řešit jakékoliv pojistné události nebo záležitosti týkající se osobního zdraví. Asistenční služby poskytují svým klientům telefonickou pomoc 24 hodin denně. Je dobré se s nimi spojit s předstihem, tedy například před tím, než se zařídí lékařská pomoc. Výhodou je, že pomoc asistenčních služeb je poskytována v českém jazyce, a tak by nemělo dojít k žádnému nedorozumění.

Mezi nejčastější situace, kdy se volá na asistenční linku, patří nutnost ošetření úrazu, hospitalizace, předčasný návrat do České republiky nebo škoda způsobená třetí osobě. Některé pojišťovny v rámci pojištění do ciziny poskytují také turistické informace.  

Existuje samozřejmě celá řada připojištění, díky kterým si lze pojistku upravit přesně podle svých potřeb a podle charakteru zvolené destinace. 

Připojištění – jak se pozná nejlepší cestovního pojištění 

Proč by měla rodina myslet na připojištění storna zájezdu? Protože se může kdykoliv stát, že například onemocní některé z dětí, kvůli čemuž bude nutné výlet do zahraničí zrušit. Aby rodina nepřišla o našetřené peníze vložené do zážitku v cizině, může si sjednat cestovní připojištění storna online.

Výše storno poplatků uvedena ve všeobecných obchodních podmínkách poskytovatele zájezdu. Mohou být nečekaně vysoké, proto je namístě o pojištění storna alespoň uvažovat.

Existují samozřejmě i výluky z pojištění, což jsou situace, na které se pojištění storna nevztahuje. Patří mezi ně například náhlá ztráta zaměstnání, úmyslné sebepoškození nebo nepříznivé počasí v cílové destinaci. Nejlepší cestovní pojištění se pozná tak, že výluk a výjimek má úplné minimum. To samé platí pro připojištění storna zájezdu.

Proč si sjednat cestovní pojištění online?

Cestovní pojištění může vyjít jen na pár korun na den. Pro získání cenově výhodného cestovního pojištění je třeba provést online porovnání. Jaké je srovnání cestovního pojištění přes internet?

Jednotlivé balíčky cestovního pojištění lze jednoduše porovnat prostřednictvím online kalkulačky cestovního pojištění. Její využití je intuitivní, bezplatné a hlavně nezávazné.

TIP: V dnešní době existuje řada moderních vychytávek, jež proces sjednávání pojistky urychlí. Pojišťovna AXA přišla na trh s chatovací robotem, který sjedná cestovní pojištění online přes Messenger. Uzavření pojištění je díky tomu velmi pohodlné, snadné a rychlé.

Po vyplnění několika málo údajů zájemci během krátké chvíle zjistí, kolik u té či oné pojišťovací společnosti ušetří. Sjednání nejlevnějšího cestovního pojištění je díky tomu záležitostí pár minut.

Řada pojišťoven nabízí klientům jak jednorázové, tak celoroční cestovní pojištění. Velkou výhodou celoroční varianty je, že není třeba sjednávat pojištění před každou cestou zvlášť. To ocení především vášniví cestovatelé, kteří si někam vyrazí několikrát do roka, a také zaměstnanci, kteří jezdí na služební cesty.

Celoroční cestovní pojištění mnohdy vyjde levněji než samostatná pojistka pro každou cestu. Při sjednání cestovního pojištění online navíc pojištěnec získá další slevy. Jaké cestovní pojištění nabízí VZP prostřednictvím online srovnávání cen?

TIP: Na co by neměli zapomenout ti, kteří se chystají do zahraničí vlastním autem? Především na pojištění auta do zahraničí. V rámci povinného ručení či havarijního pojištění mohou být určité asistenční služby, které platí i v cizině, řidičům poskytovány. Je však potřeba si tyto informace předem zjistit u své pojišťovny.

Praktické cestovní pojištění – srovnání

Porovnávat nabídku všech pojišťoven svépomocí by zabralo obrovské množství času. Do připravené online kalkulačky stačí pouze vyplnit místo cesty, počet osob a termín odjezdu a návratu. Na základě těchto údajů bude předloženo hned několik aktuálních cen za cestovní pojištění do zahraničí. Některé pojišťovny nabízí na míru vytvořené cestovní pojištění pro studenty a pro seniory.

Poté lze vybírat podle ceny nebo jiných parametrů, jako je například výše pojistných limitů či možnost asistenčních služeb. Záleží tak na každém, čemu dá přednost a co se stane jeho prioritním rozhodovacím kritériem. Co možná nejlevnější cestovní pojištění však čeká na každého.

Nejlevnější cestovní pojištění online

Ten, kdo si sjedná cestovní pojištění online pro každou cestu do zahraničí, chrání sám sebe a především svou peněženku. Bez cestovního pojištění se může rodinná dovolená prodražit až o desetitisíce korun. Nejlepší cestovní pojištění je přitom zanedbatelným výdajem oproti nákladům za lékařskou péči v zahraničí.

Pomocí online kalkulačky lze porovnat několik výhodných nabídek, z nichž si vybere i ten nejnáročnější cestovatel. Kalkulačka navrhne i různé možnosti připojištění, například pojištění storna zájezdu, které se musí sjednat minimálně několik dní před cestou.

Každá z pojišťoven navíc nabízí několik balíčků cestovního pojištění, které se hodí pro různé destinace a typy zahraničních cest. Výběr je tedy opravdu obrovský. Díky srovnání cestovního pojištění si však každý vybere takovou pojistku, která nejlépe vyhovuje jeho potřebám. K rychlému výpočtu nejlevnějšího cestovního pojištění se doporučuje použít zmiňovanou kalkulačku cestovního pojištění. 

TIP: Vedle cestovního pojištění existuje například také pojištění profesní odpovědnosti, které se sjednává v případě výkonu odborné profese s vysokým rizikem. Bude-li kvůli vlastní neúmyslné chybě způsobena újma, pak se náhrada škody vyplatí právě z tohoto pojištění.