Povinné ručení srovnání a kalkulačka

Povinné ručení je povinné pojištění definované zákonem č. 168/1999 Sb. a musí jej mít uzavřené a platné všichni majitelé motorových vozidel. Tato povinnost platí pro ta vozidla, která mají přidělenou registrační značku a pohybují se po veřejných komunikacích.

Povinné ručení mohou nabízet a sjednávat pouze pojišťovny vlastnící speciální licenci, kterou na základě splněných podmínek uděluje Ministerstvo Financí. V současné době touto licencí disponuje celkem 13 pojišťoven.

Ačkoliv se jedná o jeden typ produktu a může se tedy zdát, že výběr bude snadný a rychlý, není tomu tak. Nabídky povinného ručení od jednotlivých pojišťoven se velmi liší nejen v cenách, ale také rozsahem pojištění, rozsahem asistenčních služeb, množstvím doplňkových pojištění, výši bonusů, atd.

Povinné ručení kalkulačka

Chcete-li ušetřit čas, ale zároveň nechcete výběr ideálního povinného ručení zanedbat, vyplatí se využít speciálních webových stránek s tzv. povinné ručení kalkulačka a povinné ručení srovnat.

Po zadání požadovaných dat o vás a vašem vozidlem získáte během pár minut nabídky od všech pojišťoven v přehledné tabulce a ihned tak můžete nabídky porovnat a vybrat si povinné ručení, které bude vyhovovat přímo vám.

Tyto stránky vám navíc umožňují si vybrané povinné ručení sjednat online. Využijte nástroje povinné ručení srovnání a zjistěte ihned nejlepší nabídku povinného ručení.

Při výběru vyhovujícího povinného ručení se zaměřte zejména na:

Rozsah povinného ručení

V základní nabídce musí povinné ručení vždy krýt škod na zdraví a majetku. V rámci konkurenčního boje některé pojišťovny nabízí již v základní nabídce širší rozsah (lepší asistenční služby, živelní pojištění, apod.). Nezapomeňte se vždy informovat, co povinné ručení nikdy nekryje (např. střet se zvěří).

Limity pojistného plnění

Jednotlivé pojišťovny většinou nabízí několik variant povinného ručení s různou výši pojistných limitů plnění. Nejnižší hranice je zákonem stanovená na 35 milionech Kč. Čím větší limit pojistného plnění si zvolíte, tím vyšší škodu v případě pojistné události za vás pojišťovna uhradí.

Doplňková připojištění, bonusy, slevy

Nezapomeňte si zjistit, jaké doplňkové pojištění, bonusy a slevy jednotlivé pojišťovny nabízí k povinnému ručení. Správnou volbou můžete své pojištění rozšířit a zároveň přitom ušetřit.