Allianz | Informace o pojišťovně

Allianz je členem významné pojišťovací skupiny Allianz a dceřinou společnosti Allianz New Europe Holding GmbH. Na českém trhu zahájila svou činnost v roce 1993 se specializací na životní pojištění. Postupně se vypracovala mezi tři největší české pojišťovny a dnes produkty nabízené pojišťovnou Allianz uspokojí nejen privátní ale také firemní klientelu.

Allianz je u nás beze sporu jednou z největších a nejznámějších pojišťoven. Je jendou z mála, která mezi významné pojišťovny patří už dlouhodobě. Nabízí celou řadu produktů jako je pojištění majetku a odpovědnosti, životní pojištění, cestovní pojištění, finanční produkty, penzijní připojištění či pojištění vozidel v rámci povinného ručení a havarijního pojištění.

Investiční životní pojištění Rytmus

Investiční životní pojištění nabízí možnost spojení kvalitní pojistné ochrany pojištěnému a jeho blízkým pro případ smrti nebo dožití a rovněž zhodnocení vložených prostředků. Sám pojištěný rozhoduje o poměru pojistné ochrany a investiční složky a tento poměr může kdykoliv měnit v průběhu pojištění.

Životní pojištění je velmi variabilní a nabízí mnoho možností dalších připojištění, díky kterým ještě více zabezpečíte sebe a svou rodinu pro různé nepříjemné životní situace jako jsou vážná onemocnění, úrazy apod.

V podstatě největší výhodou životního pojištění je možnost si jej přizpůsobit svým potřebám a dané životní situaci.

Allianz pojišťovna má ve své nabídce produkt investičního životního pojištění Rytmus. Pojištění Rytmus umožňuje pojistit nejen sebe, ale i své blízké (až dva dospělí a čtyři děti).

Podmínkou pro uzavření životního pojištění Rytmus je věk mezi 18 a 75 lety (u dětí do 17 let) a minimální délka pojištění 5 let.

Pro dětí nabízí Allianz pojišťovna investiční životní pojištění Pastelka a PRO život a spořit jim nejen rodiče mohou až do jejich 25 let.

Výhody investičního životního pojištění Rytmus:

  • vlastní volba investiční strategie – pojišťovna Allianz nabízí 8 investičních fondů
  • pojištění až dvou dospělých a až čtyři dětí v rámci jedné pojistné smlouvy
  • široká nabídka doplňkových připojištění (celkem 14 druhů – např. pro případ smrti, úrazu, pobytu v nemocnici, závažná onemocnění, zproštění od placení pojistného)
  • daňové úlevy
  • možnost provádět úpravy, změny v životním pojištění Rytmus dle vašich potřeb (měnit počet osob, délku pojištění, výši pojistné částky, atd.)
  • pojišťovna Allianz svým klientům nabízí řadu slev a bonusů
  • pojistná ochrana je rozšířená o úrazové pojištění osob ve vozidle
  • možnost mimořádných vkladů a výběrů

Nevýhodou životního pojištění jsou poměrně vysoké poplatky. Je proto třeba důkladně zvážit jaké životní pojištění zvolit.