Povinné ručení – pojistka pro auto

Portál Vpojisteni.cz nabízí ojedinělý srovnávací systém různých typů pojištění – to nejlevnější povinné ručení. Ať už si majitel auta vybírá to nejlevnější povinné ručení, životní pojištění nebo penzijní připojištění, u nás si může vybrat ze široké škály produktů. Jak vybrat nejvýhodnější pojištění?

Nejdříve stačí využíč srovnávač pojištění na Vpojisteni.cz a poté si nabídky může porovnat úplně každý pohodlně z domova. Jakmile je vybrané to správné pojištění, dá se rovnou sjednat. Online sjednání pojištění velmi často nabízí slevy.

Pojištění a pojistka na auto

Pojištění je druh finanční ochrany, který poskytuje odškodnění v případě, že dojde k jakékoliv škodě či ztrátě. Může být uzavřeno s jakoukoli pojišťovnou nebo finanční institucí, aby zajistilo, že v případě škody, která by mohla nastat, bude daná škoda pokryta.

Existují různé druhy pojištění, včetně pojištění odpovědnosti, které pomůže při náhradě škody, kterou může člověk snadno omylem způsobit někomu jinému. Pojištění majetku poskytuje náhradu za ztracený nebo poškozený majetek, jako jsou domy nebo auta.

Pojištění života poskytuje odškodnění v případě smrti nebo těžkého zranění. Pojištění zdraví poskytuje náhradu za lékařské výdaje nebo lékařskou rehabilitaci. Existuje opravdu celá řada různých pojištění a každé pojištění má jiné podmínky.

Povinné ručení – rozsah pojistky

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidel, a to proto, aby byli všichni účastníci silničního provozu maximálně chráněni, a pokud už ke škodě dojde, tak aby poškození obdrželi odškodné v odpovídající výši co nejdříve, a tím se zamezilo zdlouhavým soudním sporům, které navíc nemusí skončit co nejlépe.

Z tohoto důvodu povinné ručení kryje škody na zdraví, na majetku a na ušlém zisku. Odškodné je samozřejmě hrazeno pouze těm, kterým byla škoda způsobena. V případě nejhorší varianty jakou je smrt, je odškodné vyplaceno osobě určené pojistnou smlouvou.

V případě škod, které si člověk způsobí vlastní vinou, mu pojišťovna neuhradí absolutně nic. Pro tyto případy existuje možnost sjednat si havarijní pojištění, což je pojistka na auto, která je zcela dobrovolná, a které kromě takto způsobených škod kryje také odcizení vozidla a jiné.

Často se vyplatí sjednat si povinné ručení a havarijní pojištění najednou u jedné pojišťovny. Majitel pojistky tak získá komplexní pojištění vozidel a výsledná cena bývá levnější a může získat další slevy.

Má-li člověk pocit, že povinné ručení není dostatečné, pak si může sjednat nejrůznější doplňková připojištění jako je například pojištění čelního skla, která pojistnou ochranu výrazně rozšíří.

Je třeba počítat s navýšením ceny. Každé připojištění zvyšuje celkovou cenu pojistky. Nabídky se u jednotlivých pojišťoven mohou lišit, v základě ovšem bývají stejná. Nejčastěji využívaným doplňkovým pojištěním je pojištění skel (dnes už nemusí jít pouze o čelní sklo).

Dalšími typy je připojištění úrazu (řidiče i ostatních cestujících), připojištění zavazadel, právních ochrany či náhradního vozidla. Pokud někdo neví, kde nejvýhodnější povinné ručení najít, může využít našeho nástroje povinné ručení porovnání a jednoduše si najít tu nejvýhodnější nabídku.