Povinné ručení pojišťovna Wüstenrot

Zákonné pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla je povinné pro každého majitele vozidla. Jedná se o tzv. povinné ručení, které nabízí i pojišťovna Wüstenrot. Proč právě u ní je výhodné si ho sjednat?

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla neboli povinné ručení poskytuje pojistnou ochranu pojištěnému pro případ finančních nároku poškozeným, kterému provozem svého vozidla byla způsobena škoda na zdraví nebo usmrcením, škoda poškozením, zničením nebo ztrátou věci a škoda mající povahu ušlého zisku a také právní ochranu pojištěného.

U pojišťovny Wüstenrot se dá vybrat ze dvou variant povinného ručení:

VariantaŠkody na zdraví nebo usmrceníŠkody na majetku
Základní35 mil. Kč35 mil. Kč
Zvýšený70 mil. Kč70 mil. Kč

Na rozdíl od většiny pojišťoven stanovuje pojišťovna Wüstenrot jako první sazby povinného ručení podle výkonu motoru, kde vychází ceny výrazně levněji.

V sazbách dále zohledňuje věk řidiče, staří vozidla a zda se jedná o fyzickou či právnickou osobu. Naopak nepřihlíží k objemu motoru a trvalému bydlišti, kde jsou znevýhodňováni řidiči z velkých měst.

Pojišťovna Wüstenrot nabízí velmi zajímavé bonusy a slevy pro všechny klienty:

  • bonusy za bezeškodní průběh ve výší max 60%
  • při sjednáním povinného ručení on-line 10% sleva
  • snížené sazby pro zkušené řidiče
  • bonus na sjednání povinného ručení pro další vozidla v rodině (max. 4 vozidla celkem) asistenční služby
  • sleva 10% na vybrané produkty od pojišťovny Wüstenrot

K základní nabídce povinného ručení od pojišťovny Wüstenrot si lze sjednat doplňkové pojištění skel, úrazu či rozšířit asistenční služby.

Pojišťovna Wüstenrot zahájila svou činnost na českém trhu jako stavební spořitelna v roce 1993. Postupně svou činnost rozšířila o další produkty, jako jsou hypotéky, úvěry a také pojištění. V roce 1999 začala pojišťovna Wüstenrot nabízet životní pojištění a od roku 2006 i neživotní pojištění, kde se zaměřila na pojištění rodiny, bydlení a vozidel.