Povinné ručení Hasičská vzájemná pojišťovna

Povinností každého majitele vozidla je mít sjednané pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla neboli povinné ručení. Tato povinnost je dána zákonem č. 168/1999 Sb. Pojištění uzavřené v České republice je zároveň platné i v zahraničí.

Povinné ručení je odpovědnostním pojištěním, které kryje veškeré škody způsobné třetí osobě. Dojde-li k pojistné události, pojišťovna uhradí veškeré škody, které jste provozem svého vozidla způsobili, a poškozený je tak odškodněn odpovídající částkou v nejkratším možném čase.

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla nabízené Hasičskou vzájemnou pojišťovnou kryje škody:

  • na zdraví či usmrcením
  • mající povahu ušlého zisku
  • vzniklé poškozením, zničením nebo ztrátou věci
  • náklady na právní ochranu pojištěného

Hasičská vzájemná pojišťovna získala povolení k poskytování povinného ručení v roce 2007 a lze si vybrat ze dvou variant – STANDARD A NADSTANDARD.

limityvěcné škody a ušlý ziskškoda na zdraví nebo usmrcení
STANDARD35 mil. Kč35 mil. Kč
NADSTANDARD54 mil. Kč54 mil. Kč

Povinné ručení STANDARD i NADSTANDARD zahrnuje asistenční služby a také úrazové pojištění řidiče zdarma.

Hasičská vzájemná pojišťovna nabízí možnost sjednání doplňkových připojištění, která rozšíří Vaši pojistnou ochranu. Můžete si takto připojistit pojištění čelního skla a nebo rozšířit asistenční služby.

TIP: Víte, jak nejrychleji vyhledat nejlevnější nabídku povinného ručení? Vyzkoušejte náš nástroj povinné ručení porovnání a během několika minut zjistíte, jaká pojišťovna nabízí nejlevnější pojištění vozidel.

Slevy a bonusy u povinného ručení od Hasičské vzájemné pojišťovny:

  • 45% bonus za bezeškodní průběh
  • 5% sleva při roční platbě
  • slevy pro dobrovolné hasiče, držitele průkazu ZTP a vozidla SH ČMS

Výši pojistného stanovuje Hasičská vzájemná pojišťovna na základě výkonu motoru a také dle trvalého pobytu vlastníka vozidla.

Hasičská vzájemná pojišťovna vznikla již v roce 1900. Její činnost byla znovu obnovena v roce 1992. V současné době nabízí služby a produkty v oblasti životní a neživotního pojištění pro privátní i firemní klientelu, konkrétně se jedná o pojištění osob, pojištění majetku a odpovědnosti, zemědělské pojištění a pojištění přepravy.