Porovnání povinné ručení

Všichni vlastníci motorových vozidel, která jsou provozovány na veřejných komunikacích a tudíž mají registrační značku, musí zajištění zákonné pojištění vozidel. Jedná se o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a přesně je definováno v zákoně č. 168/1999 Sb. Jak takové povinné ručení vypadá?

Ve chvíli, kdy si koupí člověk nové vozidlo, je jeho povinnost jej okamžitě pojistit. Co je na povinném ručení dobrovolně, je výběr pojišťovny, u které jej pojistí. Na českém trhu dnes působí 13 pojišťoven, které disponují příslušnou licencí, a mohou tak povinné ručení nabízet.

Povinné ručení

Auta jsou jedním z nejdůležitějších dopravních prostředků, které dnes lidé používají. Díky moderním technologiím se automobily stále více vyvíjejí a stávají se spolehlivějšími, bezpečnějšími a úspornějšími. V dnešní době se automobily staly velmi důležitou součástí každodenního života.

Umožňují cestování po dálnicích a městských ulicích, usnadňují nemocným a zdravotně postiženým lidem přesuny a umožňují lidem dostat se rychle tam, kam potřebují. Je ovšem nutné nezapomínat na zákonná pojištění.

Nabídka povinného ručení je velmi široká a jednotlivé nabídky se mohou výrazně lišit. Zorientovat se v ní vyžaduje dostatek úsilí. Obejít všechny pojišťovny, zjistit jejich nabídky, následně je porovnat a nakonec si vybrat to nejlepší, bude stát především hodně času.

Najít tak nejlevnější povinné ručení, které bude přesně vyhovovat požadavkům, připomíná téměř detektivní práci. Vše může usnadnit online srovnávač povinného ručení.

Nástroj povinné ručení porovnání

Z tohoto důvodu se vyplatí využít šikovný nástroj a to tzv. povinné ručení kalkulačka. Tyto kalkulačky všem nabízí velmi snadné a rychlé porovnání všech nabídek dostupných na trhu. Disponují potřebnými údaji od všech pojišťoven a navíc s nimi mívají výhodné smlouvy, díky kterým získá zájemce nejlevnější povinné ručení.

Stačí do formuláře zadat požadované údaje o vozidle a pojistníkovi a během pár minut má zájemce porovnání s potřebnými informacemi před sebou. Velkou výhodou je možnosti si objednat povinné ručení online a uzavřít ho taktéž online.

Veškeré dokumenty přijdou poštou do pár dnů a zelenou kartu si dokonce může člověk vytisknou ihned.