Generali Česká pojišťovna

Generali se považuje za jedničku na trhu s více než 190 letou historií. Velikost a stabilita klientům zaručují schopnost dostát svým závazkům, přinášet technologické inovace a rychlé profesionální služby. Generali Česká pojišťovna má pobočky rozeseté po celé ČR a spravuje více než 7,5 milionu pojistných smluv.

Univerzální pojišťovna, která díky mnohaletým zkušenostem a nejmodernějším technologiím dokáže 85 % škod na automobilech vyplatit do dvou dnů po dodání nezbytných dokumentů. V pojištění majetku vyplácí 95 % škod do 5 dní od obdržení potřebných dokladů.

Generali pojišťovna uzavírá cestovní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění, dále pojištění majetku, odpovědnosti, mazlíčků, životní, úrazové a firemní, přičemž prvních 6 jmenovaných lze sjednat online bez nutnosti osobní přítomnosti na pobočce.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je poskytováno ve variantách Exclusive, Standard a Start. Největší rozdíl je v pojištění léčebných výloh, kdy Exlusive plní do výše 100 000 000 Kč, Standard 25 000 000 Kč a Start do 5 000 000 Kč. Dále se liší zahrnutím úrazového pojištění, pojištění odpovědnosti nebo zavazadel.

Cestovní pojištění je nejlepší vybírat vždy podle míry rizika, účelu cesty a destinace.

Výhody cestovního pojištění od Generali České pojišťovny

Ne náhodou je cestovní pojištění od Generali nazýváno pojištěním bez kompromisů. Tato pojistka kryje více než 77 sportů v základním balíčku. Ostatní rizikové sporty je potřeba připojistit. Za online sjednání poskytuje Generali slevu 20 %. K dispozici má bezmála 6000 poradců a 900 obchodních míst po celé ČR.

 • Pojistné krytí až 100 000 000 Kč
 • Nonstop asistenční služba v češtině
 • Na cesty po ČR, Evropě i po světě
 • Slevy pro děti i rodiny

Připojistit lze úrazové pojištění, osobní věci a zavazadla, odpovědnost za škodu, pojištění spoluúčasti na věci půjčené, pojištění nadstandardních služeb, pobyt v nemocnici, asistenční služby pro auto, pojištění storna cesty, pojištění přerušení nastoupené cesty a veterinární péče.

Proč platit za povinné ručení více než je nutné? Jak ušetřit stokoruny měsíčně?

Spočítat povinné ručení >

Povinné ručení

Generali má s poskytováním zákonného pojištěné vozidel bohaté zkušenosti. Proto si může dovolit nabízet komplexní povinné ručení s on-line slevou 20 %. Povinné ručení však skýtá mnohem více benefitů:

 • povinné ručení na vozidlo od 5 Kč za den
 • vyplacení peněz do 5 dnů od doložení všech podkladů
 • garance ceny nebo nadstandardní asistence
 • vyřízení pojistné události s pojišťovnou viníka
 • nonstop asistenční služba
 • široká síť smluvních servisů

Varianty pojištění jsou Start, Standard, Exclusive, Comfort a Comfort PLUS. U posledně jmenovaného si klient může zvolit limit pojistného krytí až do výše 300 milionů korun, což zákazníci velmi kladně kvitují. Generali hodnotí velmi kladně, tj. 4,6 hvězdičkami z 5 možných.

Povinné ručení i havarijní pojištění jsou stavebními kameny Generali produktů.

Vždy je možné připojištění, například skel, odcizení vozidla, úraz, poškození živlem či zvířetem, střet se zvěří, asistence. Generali navíc odměňuje řidiče bez nehod, a to slevou až 60 %.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je prakticky nezbytnou součástí provozu vozidla. Nabízí ochranu vozu před havárií, odcizením, živelní událostí i vandalismem. Mezi nejsignifikantnější charakteristiky patří:

 • sleva až 60 % za jízdu bez nehod
 • asistenční služba zdarma
 • pro ČR i Evropu
 • nonstop asistenční služba
 • u varianty All Risk úrazové pojištění všech cestujících zdarma

Sjednat lze 5 typů havarijního pojištění: Odcizení a živel, Havárie a živel, All Risk, All Risk 6+, All Risk PLUS. Lze sjednat mimo jiné připojištění GAP, kdy v případě totální škody nebo odcizení GAP pokryje rozdíl mezi cenou vozidla na začátku pojištění a cenou vozidla v době pojistné události, včetně spoluúčasti.

Připojistit lze také půjčovné. V případě nepojízdného vozidla po havárii jdou náklady na nájem náhradního automobilu za pojišťovnou až do výše 50 000 Kč. Připojištění skel, zavazadel, úrazu, střetu se zvířetem, asistence či odcizení vozidla je v klasické nabídce.

Jak vybrat tu nejlepší pojišťovnu

Při výběru povinného ručení či havarijního pojištění mnoho lidí tápe, kam se obrátit, aby byl produkt skutečně výhodný a člověk zbytečně nepřeplácel. Konkurence je vysoká, proto se vyplatí věnovat výběru čas a energii.

S výběrem výrazně pomůže online srovnání povinného ručení, kde lze na jednom místě nalézt většinu pojišťoven a na základě zvolených parametrů webové rozhraní vybere tu nejlevnější pojistu.