Jak změnit pojišťovnu?

Našli jste podle našeho srovnávače lepší pojistku? Chcete změnit Vaši stávající pojišťovnu? Je to snadné. Zde je postup, jak na to.

Ze začátku se může zdát, že nejde o úplně jednoduchý proces, ovšem opak je pravdou. Opravdu se nejedná o nic složitého a změnit pojišťovnu je snadné, jen je potřeba změnu začít řešit včas.

Výpověď

U většiny uzavřených smluv bývá pojistné období 12 měsíců a pro velkou část řidičů končí 31.12. Pokud chcete vypovědět smlouvu na další období, musíte tak učinit nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období.

U většiny pojišťoven lze pojistku vypovědět pouze na konci pojistného období, některé pojišťovny nabízí možnost ukončení při nejbližší následující platbě. Zjistěte si proto, jak je to právě u Vaší stávající pošťovny. Výpověď je třeba doručit písemnou formou.

Měla by obsahovat základní údaje – datum, jméno, bydliště, číslo pojistné smlouvy pro povinné ručení a samozřejmě podpis. S výpovědí také rovnou zažádejte o potvrzení o bezeškodním průběhu za minulé roky. K tomu je nutno odevzdat doklad o pojištění a zelenou kartu. Potvrzení o bezeškodním průběhu budete potřebovat pro uplatnění bonusu při uzavírání nové smlouvy.

Uzavření nové smlouvy

Novou pojistku je třeba uzavřít do 7 dnů od zániku té původní. Nepojištěné vozidlo se nesmí zúčastnit silničního provozu. S výběrem nové – vhodnější a výhodnější pojistky může snadno pomoci web vpojisteni.cz

Bonusy

K uplatnění bonusu při uzavírání nové smlouvy je třeba doložit potvrzení o bezeškodném průběhu za minulé roky. Předchozí pojišťovna je povinna Vám ho do 15 dnů od ukončení pojistky vystavit. Je proto běžné, že ho v době podpisu nové pojistky ještě nemáte. Stačí podepsat čestné prohlášení, že až potvrzení obdržíte, doložíte jej.

Vzor výpovědi

Název pojišťovny Adresa

PSČ

V Kladně, dne 15. 8. 2024

Věc: Výpověď smlouvy o povinném ručení č. ………………………….

Vypovídám uvedenou smlouvu o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla k nejbližší možné splatnosti. Současně prosím o zaslání potvrzení o délce bezeškodném průběhu mého pojištění.

Děkuji
S pozdravem

Lukáš Pospíšil
Adresa, PSČ