Díru, která zničila auto natočte a zavolejte policii, radí specialista na dopravní právo

Jestliže pojedete po „tankodromu“ ve který se proměnila vaše okresní silnice a přijdete při tom o kolo, je velice pravděpodobné, že od nikoho nic nedostanete.

Paradoxní je, že to musí být nahodilá díra na silnici, aby vám bylo přiznáno odškodné. Jinými slovy nesmí jich být více, protože pak by byla událost hodnocena jako nepřizpůsobení jízdy vozovce.

Pokud tedy vyrazíte na cestu v zimě, více si všímejte zanček označujících nerovnosti. Hlavní podmínka pro náhradu škody je totiž nepřevídatelnost závady. Vlastníci silnic bývají posjištěni pro případ, že se na jejich cestě stane nehody, která je způsobena dírou. Odškodné však dostanete jen v některých případech.

Nafoťte, nebo natočte kritické místo, nebo rovnou zavolejte policii a zvýšíte tak své šance dostat odškodnění,“ radí nezávislý expert na dopravní právo.

Celkově je dobré si dávat pozor na silnici a na počasí, je nutné vždy přizpůsobit svou jízdu ke stavu vozovky. Také je dobré nezapomínat s sebou vozit lékárničku v případě, kdy dojde k malé nehodě a je nutné základní ošetření.