Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna má stabilní tržní pozici, neboť je součástí největšího světového pojišťovacího koncernu Allianz Group. V ČR působí od roku 1993 a pyšní se titulem třetí největší pojišťovny v Česku. Pojistit lze u Allianz vozidla, majetek a odpovědnost, penzi, životní pojistku, finanční produkty a cestování.

Ať jde o doplňkové penzijní spoření, neboli penzijní připojištění, životní pojištění, které ochrání rodinu v případě nenadálých událostí, nebo pojištění domácnosti a nemovitosti, Allianz vždy ví, jak se k situaci postavit. Díky dlouholetým zkušenostem má stabilní postavení a důvěru klientů.

Pojištění vozidla

Allianz pojišťovna nabízí 4 balíčky autopojištění: Komfort, Plus, Extra a Max. Komfort zahrnuje jen to nejnutnější, tedy povinné ručení a základní pomoc, Plus počítá i s neočekávanými přírodními událostmi, Extra chrání pro případ odcizení vozidla, vandalismu nebo poškození skel a Max je nejkomplexnější balíček, který navíc obsahuje pojištění vozidla pro případ nehody (havarijní pojištění), kterou způsobí sám pojištěnec.

Jak vyzrát na povinné ručení a platit co nejméně? S online kalkulačkou to jde snadno.

Spočítat povinné ručení >

Důvodů, proč sjednat pojištění auta u Allianz, je vícero:

  • jezdím málo, platím málo – čím méně najetých kilometrů, tím méně peněz za pojištění
  • jednoduchá a rychlá kalkulace – potřeba je jen SPZ a rodné číslo ke spočítání ceny za pojištění
  • základní asistence a právní poradenství je vždy součástí balíčku KOMFORT. Na příjmu je zákaznická linka 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
  • lze si vybrat balíček, který obsahuje například i bezlimitní pojištění skel nebo rozšířené úrazové pojištění řidiče i posádky

Je možné uzavřít také pojištění GAP, což je de facto doplatek na nové vozidlo. Pojišťovna při totální škodě vyplatí cenu, za kterou bylo nové vozidlo pořízeno.

Povinné ručení i havarijní pojištění jsou jedněmi z nejžádanějších pojišťovacích produktů.

Cestovní pojištění

Pojištění na cesty Allianz Travel je při sjednání online nabízeno s 20 % slevou. Balíčky Komfort, Extra a Max nabídnou to nejlepší pro každého, svátečního cestovatele i otřelého dobrodruha. Vybírat lze z jednorázového pojištění, případně si pojistit cesty až na 365 dní. Platí, že jedna cesta nesmí přesáhnout 60 dní v kuse.

Cestovní pojištění u Allianz má nesporné výhody, mezi něž patří:

  • pojišťovna hradí nákladné výdaje spojené s ošetřením i nákupem léků, operací a hospitalizací nebo s převozem domů
  • pokud se klient nemůže včas vrátit domů z důvodu přírodních katastrof nebo občanských nepokojů v cílové zemi, bude pojištění bezplatně prodlouženo
  • varianty pojištění Extra a Max mají neomezený limit pro léčebné výlohy.
  • pojištění lze sjednat nejen pro cesty za odpočinkem a poznáváním, nýbrž i za sportem a za prací
  • lze si připojistit adrenalinové rizikové sporty

Pojistné plnění však nemusí platit vždy. Důvodem často bývá akutní či chronické onemocnění, které vzniklo před cestou, léčení v těhotenství po 32. týdnu, úrazy vzniklé po požití alkoholu či drog, škody vzniklé na převzatých věcech (půjčené lyže, služební telefon) či škody vzniklé na věcech předaných přepravci (za zavazadla odpovídá přepravce, např. letecká společnost).