Co je to povinné ručení?

Co je to povinné ručení? Jedná se o pojištění aut, které musí být ze zákona sjednané pro každé motorové vozidlo, které se bude pohybovat po tuzemských silničních komunikacích. Povinné ručení lze v současné době snadno sjednat online za několik málo minut. Jak využít kalkulačku povinného ručení?

Povinné ručení tedy musí mít sjednané každý řidič. Bez zákonného pojištění aut nelze dojít k přepisu auta ani přihlášení vozidla. Jednoduše řečeno, auto bez povinného ručení nemá na silnici co dělat.

Online kalkulačka vám pomůže nalézt tu nejvýhodnější nabídku povinného ručení.

Srovnat povinné ručení online >

A co je z povinného ručení hrazeno? Primárně škody na zdraví či majetku jiných osob. Nicméně k povinnému ručení si lze sjednat i celou řadu zajímavých připojištění, která kryjí záda při každodenních komplikacích silničního provozu. Všeobecně se doporučuje zřídit si také havarijní pojištění, které kryje škody vzniklé při havárii, vandalismu nebo odcizení vozu.

Všechna tato pojištění lze navíc získat s výraznými slevami. Sleva je u mnohých pojišťoven poskytována za online vyřízení žádosti. Při sjednání pojištění auta skrze online kalkulačku povinného ručení je nadmíru snadné nalézt to nejvýhodnější a nejlevnější povinné ručení.

Online kalkulačka povinného ručení

A jak si sjednat to nejvýhodnější povinné ručení, které pokryje případné škody po nenadálé autonehodě a zároveň nevyprázdní rodinnou kasu? Řešení je opravdu snadné, stačí využít služeb online kalkulačky pojištění auta, která je dostupná zcela zdarma.

Jedná se o nezávazný formulář. Zájemce se se zatím k ničemu neupisuje a zobrazení nabídek má pro něj pouze informační charakter. Stejně tak funguje také kalkulačka havarijního pojištění.

Do kalkulačky stačí zadat jen pár základních údajů o sobě a svém vozidle. Údaje jsou poté bleskově vyhodnoceny a klient si může prohlédnout nabídky nejrůznějších pojišťoven ušitých přímo na míru svému vozu. Online si lze pojištění také bez problému sjednat a ušetřit tak nemalou částku.

Díky zelené kartě, dokladu o povinném ručení, jsou řidiči krytí také na území Evropy.

Služby k povinnému ručení

V rámci povinného ručení se klienti mohou těšit se na nadstandardní služby, které bývají u většiny tuzemských pojišťoven v ceně základní pojistky. Jedná se například o pojištění živelné, proti střetu se zvěří a rovněž proti případnému odcizení vozidla.

V základní výbavě lze získat také úrazové pojištění a nejrůznější asistenční služby, mezi které se řadí například krátkodobé poskytnutí náhradního vozidla po nehodě či odtah zničeného vozidla, a to až do vzdálenosti několika stovek kilometrů.

Stačí se ozvat a pojišťovna vše vyřídí za klienta. V tom tkví jedna z velkých výhod povinného ručení.

Telefonická linka pro asistenční služby zpravidla funguje non-stop, zákazníci se na ni samozřejmě dovolají i odkudkoliv ze zahraničí. Případně lze zavolat také na linku řidičů do České kanceláře pojistitelů.

Síť smluvních autoservisů každé tuzemské pojišťovny je velmi široká i v zahraničí, není tedy třeba se obávat nepříjemného uvíznutí v cizině.

Je třeba myslet nejen na pojištění automobilu, ale i nemovitosti. Výše pojištění se vztahuje zejména na oblast, ve které se daná nemovitost nachází. Pojišťovny se při uzavírání pojistné smlouvy řídí povodňovou mapou. Co je to povodňová mapa a jak funguje?