NN pojišťovna

NN je mezinárodní společnost, která se zaměřuje na dvě hlavní odvětví – pojištění a správu investic. Specializuje se na životní pojištění, ovšem v portfoliu jejích produktů lze nalézt i pojištění neživotní, zejména pojištění vozidel, majetku, odpovědnosti a cestovní pojištění.

Strategickými místy působnosti společnosti NN jsou především Evropa a Japonsko, celkem operuje ve více než 18 zemích. Na český trh společnost vstoupila pod značkou Nationale Nederlanden v roce 1991 jako první zahraniční pojišťovna po pádu socialismu. Českým klientům je známější jako dřívější pojišťovna ING.

Životní pojištění

U NN si lze připojistit rizika v různých nepříznivých životních situacích, jako je:

 • úmrtí
 • invalidita
 • závažná onemocnění
 • trvalé následky úrazu, nebo například potřeba dlouhodobé péče

Součástí životního pojištění NN je také investiční složka. Pojištění kombinuje slouží pojistnou ochranu a rezervotvornou část. To znamená, že je část peněz ze životního pojištění podobně jako v podílových fondech investována do podkladových aktiv.

Jak a kde sjednat povinné ručení a zbytečně nepřeplácet? Poradí online srovnání.

Spočítat povinné ručení >

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je nezbytné i v rámci cest na Slovensko nebo do zemí Schengenu, na což mnoho lidí zapomíná. Česká kartička zdravotní pojišťovny platí jen při opravdu neodkladných život ohrožujících zásazích. V ostatních případech je potřeba sjednat si cestovní pojištění a ušetřit statisíce.

Cestovní pojištění je nezbytné jak pro dovolenou s cestovní kanceláří, tak na vlastní pěst.
 • Jednorázově – Jedna dovolená nebo služební cesta.
 • Opakovaně – Cestovní pojištění na celý rok pro ty, kteří jezdí do zahraničí často a jedna cesta netrvá déle než 90 dní v kuse.
 • Celoročně – Pro ty, kteří jsou mimo republiku déle než 90 dní v kuse, pojištění platí po celý rok.    

Základní pojištění kryje rizika související s cestováním, sportem nebo služební cestou. Dále si lze připojistit rizikové sporty, jako například potápění s přístrojem. Pojišťovna Direct dokáže zařídit také převoz zpět do ČR. Léčebné výlohy na ošetření, hospitalizaci a trasporty jsou neomezené.

Pojištění vozidel

Produkty neživotního pojištění jsou klientům NN nabízeny od roku 2016 ve spolupráci s pojišťovnou Direct. V rámci pojištění vozidel lze sjednat jak povinné ručení, tak havarijní pojištění, pojištění doplňková (pojištění skel, zavazadel, úraz řidiče nebo úraz spolucestujících, smrt rodičů, pojištění pořizovací ceny vozidla) i asistenční služby.

Povinné ručení je povinné ze zákona a musí jej mít sjednané každé přihlášené vozidlo (včetně nepojízdných). U NN pojišťovny jsou největšími výhodami zákonného pojištění:

 • nejvyšší limit na trhu ve výši 250 milionů Kč
 • náhradní vůz po dobu oprav až na 10 dní
 • pomoc s píchnutou pneumatikou, vybitou baterií nebo při ztrátě klíčů
 • pojištění na míru

Součástí povinného ručení jsou bohaté asistenční služby s vysokými limity, které jsou vítanou pomocnou rukou při nehodě, poruše, prázdné nádrži i při prasklé pneumatice.

Havarijní pojištění neznamená krytí pouze při autonehodě. V rámci tohoto pojištění se lze pojistit také proti odcizení auta a vandalismu, přírodním vlivům a poškození zvěří. Pojistka je flexibilní a lze ji uzavřít na jeden z přednastavených limitů, případně na aktuální cenu vozu.

Srovnání povinného ručení

Jakkoli se pojišťovna NN tváří jako nejvýhodnější na českém trhu, nikdy neuškodí zorientovat se v nabídce i jiných pojišťoven a rozšířit si obzory. Díky velké konkurenci mohou pojišťovny bojovat o zákazníka nejen nižšími cenami, nýbrž také nabídkou atraktivních bonusů a slev.

Srovnání povinného ručení může být zdlouhavá a časově náročná záležitost, zejména pokud motorista prohlíží webové stránky pojišťoven jednotlivě. Pro značnou úsporu času a energie existují srovnávače povinného ručení, které na základě zadaných parametrů dokáží vybrat to nejvýhodnější povinné ručení během okamžiku.