Rizikové životní pojištění

Rizikové životní pojištění je základním produktem životního pojištění. Poskytuje pojistnou ochranu pro případ smrti z jakékoliv příčiny. Některé pojišťovny nabízí v základě i tzv. zproštění od placení pojistného v případech uznání plné invalidity následkem úrazu.

Pojistnou ochranu lze samozřejmě rozšířit prostřednictvím různých připojištění. Každý člověk sám moc dobře ví, kolik do pojištění může dát peněz a jaké připojištění se mu může vyplatit, a které je pro něj úplně zbytečné.

I když mnoho lidí tvrdí, že žádné připojištění není zbytečné a člověk nikdy nemůže vědět, co se stane. V takovém případě životní pojištění vychází poměrně draze.

Základní připojištění:

  • připojištění úrazu
  • připojištění úrazu s trvalými následky
  • připojištění pro případ invalidity
  • připojištění pro případ závažných onemocnění

Komu je rizikové životní pojištění určeno

Rizikové životní pojištění je především určeno pro všechny, kteří chtějí finančně zabezpečit své blízké, ale nemají zájem nebo nechtějí riskovat při investování vložených prostředků prostřednictvím pojišťovny.

Například lidé, kteří pravidelně sportují, mají většinou vyšší pojistky než lidé, kteří se pohybu moc nevěnují. U sportu je totiž větší pravděpodobnost, že dojde k nějakému zranění.

Toto pojištění je důležité pro osoby, na jejichž příjmech je závislá rodina, obzvlášť když splácí např. hypotéku nebo leasing.