Nejlevnější povinné ručení – online

Portál Vpojisteni.cz Vám nabízí ojedinělý srovnávací systém různých typů pojištění – to nejlevnější povinné ručení. Ať už vybíráte to nejlevnější povinné ručení, životní pojištění nebo penzijní připojištění, u nás si můžete vybrat ze široké škály produktů.

Poté si nabídky můžete porovnat a pojištění si hned sjednat. A protože pojištění je vše, co děláme, můžeme nabídnout ty nejvýhodnější podmínky pro povinné ručení.

Povinné ručení – rozsah pojistky

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidel, a to proto, aby byli všichni účastníci silničního provozu maximálně chráněni, a pokud už ke škodě dojde, tak aby poškození obdrželi odškodné v odpovídající výši co nejdříve, a tím se zamezilo zdlouhavým soudním sporům, které navíc nemusí skončit co nejlépe. Z tohoto důvodu povinné ručení kryje škody na zdraví, na majetku a na ušlém zisku. Odškodné je samozřejmě hrazeno pouze těm, kterým byla škoda způsobena. V případě nejhorší varianty jakou je smrt, je odškodné vyplaceno osobě určené pojistnou smlouvou.

V případě škod, které si způsobíte vlastní vinou, vám pojišťovna neuhradí absolutně nic. Pro tyto případy existuje možnost sjednat si havarijní pojištění, které je zcela dobrovolné, a které kromě takto způsobených škod kryje také odcizení vozidla a jiné. Často se vyplatí sjednat si povinné ručení a havarijní pojištění najednou a u jedné pojišťovny. Získáte tak komplexní pojištění vozidel a výsledná cena bývá levnější a můžete získat další slevy.

Máte-li pocit, že povinné ručení není dostatečné, pak si můžete sjednat nejrůznější doplňková připojištění, která pojistnou ochranu výrazně rozšíří. Je ale třeba počítat s navýšením ceny. Nabídky se u jednotlivých pojišťoven mohou lišit, ale v základě bývají stejná.

Nejčastěji využívaným doplňkovým pojištěním je pojištění čelního skla (dnes už nemusí jít pouze o čelní sklo). Dalšími typy je připojištění úrazu (řidiče i ostatních cestujících), připojištění zavazadel, právních ochrany či náhradního vozidla. Pokud nevíte, kde nejvýhodnější povinné ručení najít využijte našeho nástroje povinné ručení porovnání a jednoduše najděte nejvýhodnější nabídku.